Nem vicces! Szeptember 11-vel poénkodott a Contraband sztárja
Bocsánatot kért Mark Wahlberg, miután az Egyesült Államok fekete napjaként számon tartott 9/11-el viccelt egy interjúban. A sztár azon élcelődött, hogy ha ő is az egyik utasszállítón lett volna, akkor ott biztosan mindenki megmenekül.
Egy magazinnak adott interjúban a repperből lett színész azt mondta: „Ha én azon a gépen lettem volna a gyerekeimmel, nem úgy ért volna földet, ahogy végül földet ért. Lett volna egy csomó vér az első osztályon és akkor azt mondtam volna: ’OK, keresünk valami biztonságos helyet a landoláshoz, de aggódjatok’.”
A 9/11-ként ismertté vált tragédia egyik áldozatának özvegye tiszteletlennek nevezte a sztár megjegyzését.
Mark Wahlberg – aki többek között a The Fighter (A Harcos) és a The Departed (A Tégla) című filmekben szerepelt - , kommentárjával arra utalt, hogy mi lett volna ha ő is azon gépek egyikén utazik, amelyek a new yorki World Trade Centerbe csapódtak 2001. szeptember 11-én.
A Men's Journal magazinnak tett megjegyzés után a 40 éves színész hivatalosan is bocsánatot kért: „Elképzelni egy ilyen helyzetet nevetséges, és arra utalni, hogy bármit másképp csináltam volna, mint az utasok, akik valóban ott voltak felelőtlen.”
„Legmélyebb elnézését kérem az áldozatok családjainak, amiért a válaszom érzéketlen volt. Biztosíthatom őket, nem állt szándékomban megbántani őket.” – tette hozzá.
Az Oscar-díjra jelült színész – aki a zeneiparban Marky Mark néven vált ismertté – 1993-ban kezdett színészkedni. Jelenleg legújabb, Contraband című moziját népszerűsíti, amelyben egy volt csempészt játszik, aki azért küzd, hogy megvédje a sógorát.
Csatlakozz, ha szereted a zenét.
Wahlberg emellett produceri tevékenységet is folytat, az ő nevéhez fűződnek például az Entourage, az In Treatment és a Boardwalk Empire című televíziós showk is.
2001. szeptember 11-e az Amerikai Egyesült Államok és azon belül is New York fekete napja volt. Azon a reggelen az al-Kaida 19 embere szállt fel amerikai utasszállító repülőgépekre azzal a céllal, hogy azokat az USA fő jelképeinek számító épületekbe vezessék. A Világkereskedelmi Központ ikertornyaiba végül két repülőgép csapódott be, mindkét épület 2 órán belül teljesen összeomlott. Ezt követően több épület is az ikertornyokhoz hasonlóan összedőlt, vagy megrongálódott.
A harmadik repülőgép a Pentagon Virginia állambeli arlingtoni épületébe repült. A negyedik eltérített gépet egyes feltételezések szerint a terroristák a Fehér Házba irányították volna, de az utasok visszafoglalták, azonban már nem tudták megmenteni a lezuhanásról. Senki nem élte túl a zuhanást. A terrorakció folyamán géprablókkal együtt összesen 2995 ember vesztette életét.
-kiko-
[2012.01.21.]