Új projektbe vágnak a Napster alapítói
Az első igazán népszerű, a userek által többnyire illegális zeneletöltésre használt fájlcserélő hálózat ötletgazdái most a videochatelést tennék közösségi élménnyé - írja a mediainfo.hu.
Sean Parker és Shawn Fanning az 1999-ben létrehozott Napster peer-to-peer hálózattal váltak ismertté, amelyet később a kalóztartalmak forgalma miatt be is zárattak a lemezkiadók. Új szolgáltatásukról, az Airtime-ról fél éve röppentek fel először hírek, most már azonban saját weboldala is van, amin élő közösségi videószolgáltatóként definiálja önmagát - írja a Telegraph internetes kiadása.
Az alapítók tájékoztatása szerint az Airtime-ot a Chatroulette inspirálta, melynek fő jellegzetessége, hogy véletlenszerűen párosítja össze a beszélgetőpartnereket. Fanning tavaly októberben azt nyilatkozta, hogy az Airtime is ezt a módszert fogja kihasználni ahhoz, hogy összehozza az embereket a videochatelés és a közösségi oldalak eszköztárával.
Lájk, ha kedveled Csabát.
A különböző amerikai hírességek (főleg zenészek) által 8 millió dollárral megtámogatott start-up jelenleg fejlesztőket keres, a website-on pedig immár egy facebookos feliratkozási lehetőség is szerepel.
Fanning és Parker 2001-ben kényszerült a Napster bezárására, 2003-ban azonban legális zeneletöltő szolgáltatásként tért vissza a szoftver, amelyet mintegy 121 millió dollárért vásárolt meg tőlük a BestBuy. Később Rhapsodyra keresztelték át a szolgáltatást. A digitális zenepiaci verseny egyre kiélezettebbé vált, a Napster nyomán más fájlcserélő hálózatok (például a LimeWire vagy a Kazaa) is létrejöttek, később pedig letöltés nélkül használható streaming szolgáltatások is megjelentek. Ilyen például ezek egyik legnépszerűbbje, a Spotify is, melynek egyik befektetője éppen Sean Parker. Ő volt egyébként a Facebook első elnöke is.
[2012.03.28.]