2024. november 22. | péntek | Cecília nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Ismerd meg a VR-3-at, a Roland zseniális újdonságát
Remek segítőtárs gitárosoknak! Bemutatjuk a Boss JS-8-at

Karaokézz otthon! Bemutatjuk a Roland VIMA JM-5-öt! Ismerd meg! 

Következő Roland névre hallgató alanyunk, megint csak egy nagyon sokoldalú és érdekes eszköz lesz. 

Karaoke! Ezt a szót hallva, ma már mindenki egyre gondol. No de konkrétan mi is ez? A karaoke japán eredetű vegyülék szó, amely „üres zenekar”- t jelent, nyersfordításban. Lényege, hogy az amatőr előadó, a kiválasztott dal ének nélküli zenéjét hallja, a szöveget pedig valamilyen kivetítőn olvasva énekelheti. A dalszöveg, az éneklés idejében színeződik el, jelezve, hogy hol kellene tartani.

Az ügyesebbek el is találják, a kevésbé ügyesek, pedig „bénázásukkal” szórakoztatják a közönséget. Nincs ezzel baj, hiszen a karaoke alapvetően társasági, szórakoztató műfaj. A karaoke Japánból származik, ahol eredetileg fáradt üzletemberek munka után hazafelé betértek egy karaoke bárba, ahol csinos lányok szolgálták fel a sushit és italokat, és a vendégekkel együtt énekeltek, beszélgettek, szórakoztak.

Itthon az a verzió terjedt el jobban, amikor házibuliban, vendéglátóhelyeken és egyéb rendezvényeken a bátrabb emberek kiállva előadják a kedvenc zenéiket barátaiknak vagy a nagyérdeműnek.

Lájk, ha kedveled a hangszereket. 


Napjainkban eléggé felkapottnak számít, hiszen szinte minden nagyvárosban találunk karaoke bárokat ahol több ezer magyar és külföldi dal közül is válogathatunk, de az otthoni számítógépes karaoke sem elhanyagolható, sőt egyre többet találkozhatunk a műfajjal esküvőkön, bálokon is.

Az otthoni karaoke körülbelül úgy néz ki, hogy letöltünk egy ingyenes karaoke programot a netről (Van’ Basco, Karafun player), hozzá ilyen- olyan minőségű midi fájlokat, veszünk egy 300 Ft- os mikrofont, amit bedugunk a számítógépünk hangkártyájába és a recsegő- torzító hangszórón már énekelhetünk is, általában szörnyű hangminőségben. Valamennyire igényesebb karaoke- s már az, aki vásárol egy mikrofon bemenettel rendelkező DVD lejátszót, vagy házimozi szettet és jó minőségű karaoke DVD-ket vásárol. A még igényesebbek pedig vásárolnak egy Roland VIMA JM-5- öt és az amatőr éneklés máris egy új dimenzióba lép át!

Hogy miért is?

Első és alapvető minőségbeli különbség a karaoke alapok megszólalása. A legelterjedtebb dalformátum a midi file, amiről elég annyit tudni, hogy nem audio muzsika, mint egy WAW, vagy MP3, hanem úgynevezett midi szekvenciákból (eseményekből) áll, amit a lejátszó továbbít a hanggenerátor felé, ami az adott paraméterekkel (hangszín, hangerő, stb.) hallható hanggá alakítja ezeket a történéseket. A PC-nk hanggenerátorától túl extra hangszíneket nem várhatunk el, viszont, ha a JM-5-be töltjük midi fájljainkat, akkor ő rögtön saját hanggenerátorára küldi azt, amely egy 128 hang polifonikus hangforrás a Roland szintetizátorokból válogatott, profi hangszínekkel. Ha nem tetszik valamelyik hangszeres szólam hangszíne, hangereje, stb., azt természetesen megváltoztathatjuk és el is menthetjük.

De a JM-5 tökéletesen kezeli az audio zenei formátumok széles skáláját, MP3, WAV, MP3+CDG file-okat, valamint az USB úton elérhető VIMA Tunes dal fájlokat is. A VIMA JM-5 segítségével a lejátszott dalok tempója és vagy hangmagassága az énekes hangfekvéséhez igazítható, egy vagy két mikrofon is csatlakoztatható a készülékhez, amelyekhez különböző ének effektek rendelhetők (zengető és Space Echo), beleértve a kiváló Auto Harmony effektet is (csak a MIC1-re választható).

Tehát máris többszólamú vokállal gazdagíthatjuk éneklésünket, amelyet saját énekhangunkból generál a készülék. A VIMA JM-5 lehetővé teszi a dalszövegek megjelenítését saját kijelzőjén, amit továbbíthatunk video kimenetén TV, vagy projektor felé. A zenei élményt tovább gazdagíthatjuk képek megjelenítésével is.

A WAV vagy MP3 fájlok lejátszásakor a Center Cancel funkcióval jelentősen lehalkítható az énekszólam, így gyakorlásra vagy Karaoke célokra is használhatók ezek a dalok. A kedvenc SMF, MP3, WAV, MP3+CDG és VIMA Tunes fájlok saját könyvárakban tárolhatók a megfelelő tempó és hangmagasság beállításokkal.

Két mikrofon is csatlakoztatható

Tehát a dalok tempója és hangmagassága szabadon megváltoztatható a stílusnak vagy az ének hangfekvésének megfelelően audio és MIDI fájloknál egyaránt. A Playlist funkció lehetővé teszi, hogy a dalokat az előadásnak megfelelő sorrendbe rendezzük. Ezek a dal listák elmenthetők USB memóriára, vagy a készülékbe.

Egyszerre akár két mikrofon is csatlakoztatható. A belső ének effektekkel pedig kialakítható a kívánt ének hangzás. Zengetők, visszhangok és egy sor, jobbnál- jobb effekt áll rendelkezésünkre, hogy énekhangunkat a profi megszólalás felé orientáljuk. A VIMA JM-5 lehetővé teszi, hogy az előadásokat audio adatként (WAV) rögzítse egy csatlakoztatott USB-memóriára.

Összefoglalva egy nagyon komplex berendezést kapunk a JM-5 személyében, mind amatőr énekesek, mind profi színpadi előadók részére, mely a Rolandtól megszokott legminőségibb hangzást nyújtja felhasználói számára.

- Szécsi Norbert -

[2012.05.02.]

Megosztom:

Ismerd meg a VR-3-at, a Roland zseniális újdonságát
Ismerd meg a VR-3-at, a Roland zseniális újdonságát

Az év elején mutatkozott be a legújabb,...

<strong>Remek segítőtárs gitárosoknak! Bemutatjuk a Boss JS-8-at</strong>
Remek segítőtárs gitárosoknak! Bemutatjuk a Boss JS-8-at

Roland zenei eszközöket bemutató sorozatunkat,...

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
-Billentyűs zenész [2024.10.28.] apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Hans Zimmer legendás zenéi élőben: Ilyne volt a New Dimension koncert Budapesten
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
beszámolók még