A hazánkban többször járt, a Szigeten elsöprő erejű fellépést adó Buraka Som Sistema producer-agytrösztje, J-Wow budapesti fellépése a döngölős, pumpálós, „keményseggrázós” world music/techno hibrid egyik legnagyobb idei eseménye lesz, felvonultatva lényegében a teljes magyarországi színteret: az J-Wow kiadójához, az Encufadához nemrégiben leszerződött Slap In The Bass mellett ott zúz majd a Ghetto Bazaar, JumoDaddy és Wondawulf is.
A nemzetközi „Global Bass” mozgalom egyik legjelentősebb formációja és legnépszerűbb zászlóvivője kétségkívül a Magyarországon már többször is megfordult Buraka Som Sistema. A pumpálós globáltechnót a jellegzetes angolai népzenei stílussal, a kuduróval ötvöző, évek óta brutális sikereket, többszázezres letöltéseket, irgalmatlan stadion- és fesztiválfellépéseket produkáló kollektíva egyik producer-agytrösztje João Barbosa, azaz J-Wow, aki gyakran elkalandozik a BSS-től. Két éve saját lemezt adott ki, amiről a címadó O Dedo igazi, klasszikus globáltechnó-himnusszá vált, de rengeteg remixet is készít, többek között Robynnak, a Fever Raynek és hasonló, nem éppen global bass előadóknak. Emellett igazgatja a műfajra szakosodott kiadóját, az Enchufadát, és nem mellékesen útjára indította a stílus legfontosabb mixsorozatát, a Hard Ass Sessionst.
A sorozat sikerét mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy immár hetedik részéhez érkezett: a május végén megjelenő új Hard Ass Sessiont nagyszabású partiturné harangozza be, amely Buddapestet is útba ejti. Ez annál is természetesebb, mivel az Enchufada globalbass-köre magyar tagokkal is bővült: az esten szintén fellépő Slap In The Bass producerkülönítmény nemrégiben igazolt le a kiadóhoz.
A Slap In The Bass 2010 eleje óta működik ezen a néven, és veszprémi duó ma már a global bass színtér egyik elismert, sokat foglalkoztatott képviselőjének számít. Egyedi hangzású, erőteljes, megcsavart basszusokkal és trópusi ritmusokkal operáló house-zenéjükre még pályafutások kezdetén felkapta a fejét Fatboy Slim, akinek kiadójánál több megjelenést (közte egy slágerlistás reklámdal remixét) is jegyeztek a srácok. Tavaly készítettek egy átiratot az újvonalas tánczene egyik legnagyobb nevének számító olasz Crookers számára, ami a 6. helyig jutott a Beatporton, Egypt című saját számukat pedig (amihez videoklipet is forgattak) rongyosra játszották a világ trenddiktáló dj-i Steve Aokitól Laidback Luke-on át Diplóig. A duó szerepelt a legmenőbb zeneblogokon (pl. Discobelle, Mad Decent), összeállított egy mixet a mérvadó ausztrál rádióműsor, a Triple J számára illetve abszolvált több mint fél tucat remixet (egyet itthonra is, az Irie Mafia mellékprojektének) és tucatnyi sikeres külföldi fellépést, Bécstől Hamburgon át Párizsig.
A nemzetközi előretörés 2012-ben is folytatódik: a Slap In The Bass az év első felében remixelte a német sztár-producer Tocadiscót, kiadott egy EP-t az olasz Keith & Supabeatz duóval, megjelent egy zenéje Steve Aoki hipermenő elektró-kiadójánál, a Dim Maknál - valamint kaidójánál családtaggá fogadta őket a Hard Ass Sessionök apja, a mostani fellépés főhőse, J-Wow.
A Ghetto Bazaar 2009 óta a globáltánczenei mozgalom magyarországi zászlóvivője, a latin-amerikai, afrikai, karibi és trópusi származású / beütésű modern tánczenék első számú beszállítója és terjesztője.
A budapesti kollektíva a ghettobazaar.com címen elérhető blogján mutatja be a magyar közönségnek a legfrissebb globáltánczenei árukat, a folyamatosan születő újabb és újabb izgalmas hangzásokat; itthon a Ghetto Bazaar dobta be a köztudatba például a napjainkban népszerűsége csúcsán lévő moombahtont, mix-sorozatuk egyed darabjait pedig a nemzetközi színtér legizgalmasabb képviselői készítik.
DJ-szettjeik pedig zsongó tánczenei kirakodóvásárok, amelyekben nagy lazasággal keveredik nemcsak Latin-Amerika, a karibi szigetvilág, Afrika és az USA déli államainak aktuális partizenei felhozatala, hanem az ősi a modernnel, a csiricsáré a minimállal, a nyers utcai stílus az urbánus kifinomultsággal.
A gettóbazári DJ-k, Fonetik és Popbitch biztos kézzel válogatva mindig a legforróbb fenékriszálós zenéket pakolja ki a táncparkettre, legyen az dél-afrikai house, angolai kuduro, brazil baile funk, kolumbiai cumbia, mexikói 3ball, New Orleans-i bounce, chicágói juke, moombahton, tropical bass vagy UK funky.