2024. november 21. | csütörtök | Olivér nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Vasárnap Bryan Adams a Budapest Sportarénában lép fel - jegyek itt
Rossz hír a zenekedvelőknek! Az idén elmarad a Kapcsolat koncert 
Kapcsolódó Kiadványok
Bryan Adams: 11
Bryan Adams: Anthology best of
Kapcsolatok
Bryan Adams

Bármit csinál, azt a rajongókért teszi - Bryan Adams titka, jegyek itt a budapesti koncertjére

Észak-Vancouver kedvenc fiának munkamorálja és energikus színpadi jelenléte messzire repítette őt. Sokan nőttek fel a dalain, mint a Cuts Like A Knife, Straight to the Heart és a klasszikus Summer of ’69, de nem szabad megfeledkezni az egyik legnagyobbról, mindeni kedvencéről, az Everything I Do (I Do It For You)-ról sem. Tudjátok (ki ne tudná?), ez volt a Kevin Costner-féle Robin Hood betétdala.

Az izgatott női rajongó az alábbi klipben lehetne egy Surrey-i, Calgary-i vagy Halifax-i lány, mégsem az. Ő a szexi bollywoodi mozi csillag Amrita Rao, akinek volt olyan szerencséje, hogy testközelből ismerkedhetett a karcos hangú énekessel.

Ez a lehetőség most a világ számos pontján adott a rajongó hölgyeknek, és persze a zeneértő uraknak, hiszen a zenész miután összecsomagolja kanadai turnéját, átrepül az Atlanti-óceánon, hogy az oroszországi Szentpéterváron és Moszkvában, Lettországban és Litvániában Ausztriában, Svájcban, Lengyelországban, a Cseh Köztársságban, Szlovákiában, Magyarországon, Horvát- és Svédországban adjon koncertet.

Tavaly ő lehetett az első nagy nyugati sztár, aki koncertezhetett Kathmanduban (mint a Himalayan Times írta: „Bryan Adams mintha késsel vágta volna el a történelmet Nepálban”) és sikeres látogatást tett Indiában, a világ második legnagyobb országában ötödik alkalommal turnézott.

Adams-nek nem volt top 40-es slágere az Egyesült Államokban ebben az évszázadban, de még mindig tömegeket képes megmozgatni hazájában. Két évvel ezelőtt több mint 21 ezer ember gyűlt össze az Empire Stadionban, hogy megünnepeljék a PNE (Csendes-óceáni Nemzeti Kiállítás) 100. évfordulóját.

Mi lehet a titka?

Nos, Adams nem beszél róla. Sem menedzsere, Bruce Allan, akinek általában be sem áll a szája. De Vancouver másik mega-menedzserének, Sam Feldman-nek mag van a véleménye. Szerinte Adams szűnhetetlen sikere egyszerű: nagyszerű élete van.

„Mindig jól teljesít a színpadon, mindig jó slágereket ír, mindig nagyszerű showt csinál, egyszerűen mindig a jó helyen van. És okos, ő és Bruce nagyon okosan csinálják, hogy nem csak az Észak-Amerikai piacot célozzák. Bryan karrierje során több időt töltött az Egyesült Királyságban és Európában, mint Észak-Amerikában. Minden okos menedzser tudja, hogy az arány 60/40 százalék előbbiek javára.

Azok a művészek, akik nem hajlandóak ezt tudomásul venni, ezekben a nehéz időkban azt hiszem elkönyvelhetik az alacsony lemezeladásokat. Bryan csinálja jól” – fogalmazott.

A sztár első lemezszerződését Michael Godin-nal írta alá. A producer szerint Adams hosszú távú sikere két dologból tevődik össze:

„Úgy vélem a varázsa az ő és Vallance (Jim, társszerző – a szerk.) kreatív teljesítményében rejlik, mint dalszerzők. Ez régóta tökéletesen működik. És felhagyott a hangjának fejlesztésével. Vegyük Rod Stewartot, Tina Turnert, Elton Johnt vagy Frank Sinatra-t, nem számít hogy ismered-e a dalt, ha meghallod, felismered a hangjukat.

Keverd ezt a hangot feszes szövegekkel, nagyszerű dallamokkal, tökéletes gyártással és nagyszerű mérnöki/keverő képességekkel, és egy megállíthatatlan kombináció jön létre.”

Godin 1977 novemberében ismerte meg Adams-et, amikor az énekes felhívta őt. Adams épp Torontóban volt és a Sweeney Todd-dal énekelt, de a saját anyagairól akart beszélni a producerrel. Ő dobbantott, és Godni le volt nyűgözve.

„Ami megfogott benne, azt hiszem a kitartása volt. Tudtam, hogy meg fogja csinálni valakivel, még az első találkozón. Nem azért, mert valamiféle sztár aura lengte körül, egyszerűen annyira elszánt volt. Annyira elkötelezett és koncentrált volt, annyira eltökélt, hogy biztosan nagy karrier várt rá. Leszerződtünk vele, mielőtt még Bruce képbe került volna. Valójában, mikor aláírtuk az első szerződést, még Bryan mamájának, Jane-nek is alá kellett írni, mert ő még nem volt annyi idős, hogy ezt legálisan megtegye. Csak 18 éves volt, és 19-nek kellett volna lennie akkoriban.”

A mozaikdarabkák akkor kerültek igazán a helyükre, amikor Adams a dalokat Vallance-szal, a Prism egykori dobosával együtt kezdte írni.

„A Vancouver-i zeneboltban ismertem meg, 1978-ban. Találkoztunk pár nappal később és az első nap írtunk egy dalt. Egy másikat a következő napon. Azonnal összepasszoltunk, mint a puzzle hiányzó darabkái. Egyértelmű volt, már az első percben, hogy hatalmas tehetség. Mindennek a tetejébe volt koncentráció, irányítás, bizalom, és egy munkamorál, ami megállíthatatlanná tette. Bármilyen sikere volt, azt ő érte el. Senki nem dolgozik keményebben, mint Byan.”

Allen volt az első menedzsere, aki használva a tudását és kapcsolatait félretette munkáját a BTO-val és Loverboy-jal, hogy elindítsa a „Kölyköt” a sztárság felé vezető úton. Aztán Adams megismerte Bob Clearmountain producert, aki segített neki megtalálni azt a bizonyos Bryan Adams-es hangzást.

„Kijött az első album, a lila (Bryan Adams). Rendben volt, de nem nagy szám. A következő albumnál már ott volt Bob Clearmountain, aki mixelt Chic-nek, Bruce Springsteen-nek, a Rolling Stones-nak és David Bowie-nak. Találkoztak és összejöttek. Nem volt visszaút, amikor ez történt, mert Bobot magával ragadta Bryan közvetlensége, és a hangja, amit élőben, stúdiókörnyezetben produkált. Bryan igazán megtalálta a hangját” – mesélte Godin.

Mikor nem dalokat írt vagy lemezeket csinált, Adams úton volt, hogy újabb rajongókat gyűjtsön energikus élő show-ival. 1983-tól készen állt. Harmadik albuma, a Cuts Like a Knife (Vág, mint egy Kés) - rajta olyan slágerekkel, mint a Cuts Like a Knife, Straight From The Heart és a This Time – kétmillió példányban kelt el.

Jegyek itt Bryan Adams budapesti koncertjére.

Ez előkészítette a terepet első megaslágeréhez a Reckless-hez. Az 1984-es album hat sláger dalt produkált (Run To You, Somebody, Heaven, Summer of ’69, One Night Love Affair és az It’s Only Love), Number One lett Kanadában és az Egyesült Államokban is, és több mint tízmillió példányban kelt el.

„Könnyen érthető, emlékezetes dalokat ír, amelyek nem fakulnak meg az idő múlásával” – mondta Feldman. „Ezek nem csak rádióslágerek, ezek erős dalok, amelyek megmaradnak az emberek emlékezetében. Erős érzelmeket váltanak ki, ezért mennek el az emberek megnézni őt” – tette hozzá.

-kiko/vancoucer.com- 

[2012.07.23.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között szolgáltatás [2024.11.21.]
-Billentyűs zenész [2024.10.28.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Hans Zimmer legendás zenéi élőben: Ilyne volt a New Dimension koncert Budapesten
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
beszámolók még