The Poster Boy a Gozsdu Manó Klubban
Szeptember 14-én, pénteken indul a Soundkitchen Klub Hó Mártonnal, Poster Boy-jal és a Fuzz Mode-dal.
A The Poster Boy ötlete 2011 nyarán, egy közös sörözés alkalmával pattant ki a budapesti zenei színtér három kulcsfigurája, Poniklo Imre, Mayer R. Noel és az amerikai Michael Zwecker fejéből; a három barát egy közös projekt gondolatával játszadozott, ám azt talán ők maguk sem gondolták volna, hogy alig pár hónap múlva már nagylemezt jelentetnek meg.
A Poster Boy zenéjét áthatja a tagok klasszikus popzene iránti lelkesedése, a zenekar mind hangzásában, mind hozzáállásban távol tartja magát az aktuális trendektől. Jó dalokat szeretnének írni és rögzíteni, a zenei világmegváltás nem áll szándékukban. Hatásaik és előképeik között számtalan B betűs előadót találhatunk, de a Beatles, a Byrds, a Badfinger, Bowie, a Beach Boys és Bernard Butler mellett a legendás Hi Records kiadványainak hangulata is visszaköszön itt-ott, egy-egy főhajtás erejéig pedig feltűnik Paul Weller, a Smiths, a Teenage Fanclub és Serge Gainsborg, valamint – a zenekar szavaival - „az 1960-as évek Peter Sellers-filmjeinek zenéje”.
Mivel a három ötletgazda saját jogán is ismert (és elismert), semmit sem kellett bizonyítaniuk, „csupán” azt, hogy hatalmas pénzösszegek elköltése nélkül is össze tudják hozni az év legjobb angol nyelvű magyar lemezét. A 2012 januárjában megjelent bemutatkozás, a Things We Had Time For című digitális nagylemez be is váltotta ezt az ígéretet.
A tradicionális popzenei elemeket friss hangzással tálaló anyag két dala, a Traction és az Once ismerős lehet az MR2 hallgatóinak, de a berlini Fritz Radio is felvette a műsorába a zenekar szerzeményeit. A magyar zenei szaksajtó szinte kivétel nélkül pozitívan nyilatkozott az albumról.
2012 júliusában jelent meg a zenekar első, fizikai formátumban is kapható kiadványa, a Melody, méghozzá két külföldi kiadó, a berlini Firestation Records és a barcelonai Bell Boy Productions gondozásában. A lemezen a Things We Had Time For hat dala mellett három új szám is szerepel.
A Melody pár régi barát munkája; barátoké, akik óriási energiákat mozgósítottak, hogy létrehozzanak egy hamisítatlan, igazi indie-lemezt. Egy lemezt, ami képes kitörni az angol nyelvű gitárpopot mostohagyermekként kezelő hazai színtérről.
[2012.09.13.]