Kecskeméti Katona József Színház: program, jegyek itt
A Katona József Színház Kecskemét színházi életének központja, nevét a Bánk bán szerzője, a kecskeméti Katona József után kapta, 1916-ban. A színház nem tévesztendő össze az azonos néven működő budapesti intézménnyel.
Kelemen László, az első magyar színigazgató már a 18. század végén tett egy kísérletet a kecskeméti színjátszás megteremtésére, de próbálkozása a szülővárosában nem hozott tartós eredményt.
Közel száz év múlva azonban már sikerült a várost megillető színházat létrehozni, melynek épületét a millenniumi ünnepségekhez kapcsolódóan avatták fel, a bécsi Fellner és Helmer cég tervei alapján. Az épület eklektikus stílusú, neobarokk díszítőelemekkel, melyek nagyrészt Hausbeitner Henrik osztrák szobrász munkái. Az épület főhomlokzatán két ablakfülkében látható Kisfaludy Károly, illetve katona József portréja. A színház felújítására 1986-87-ben az Ybl-díjas Farkas Gábor és Boros Pál építészek tervei alapján került sor.
A színház vezetőnek névsorából kiemelkedik Radó Vilmos neve, aki 15 éves igazgatósága alatt többek között Latinovits Zoltán szerződtetésével öregbítette a színház hírnevét. Az intézményhez kapcsolódik a helyi Kelemen László Kamaraszínház és a Ruszt Józsefről elnevezett Stúdió Színház.
Nyomj egy tetsziket, ha szeretsz színházba járni.
Az épület előtt látható a Szentháromság szobor, melyet 1739-1740-ben, a városban pusztító pestisjárvány emlékére emeltek, barokk stílusban. A közel három méteres obeliszk és a környezete a szentháromság mellett összesen 13 szent szobrát foglalja magában.
Aktuális előadások
[2015.04.16.]