Vendégségben Csermer Boglárkánál - egy majdnem tökéletes honlap
Manapság az internet világában, ahol mindenki keresővel kezdi a napot, egy jazz művész sem kerülheti el a világhálót. Arra keresünk most választ, hogy mitől is lehet jó, egy hivatalos weboldal, szaknyelven: official website. Most Csermer Boglárka oldalát vettük górcső alá.
Természetesen, mint mindenhez, egy színvonalas weboldalhoz is kell pénz. Hisz kevés jazz művész rendelkezik programozói ismeretekkel, éppen ezért szakemberre bízzák a feladatott, de a design már lehet közös elképzelések gyümölcse. Egyértelmű, hogy a weboldal saját domain név alatt fusson, ami ugyancsak pár ezer forint évi kiadást jelent a jazz művésznek.
Ha valaki mögött áll egy profi menedzsment, akkor sokkal könnyebb a dolga, mert ők gondoskodik a weblapról, a facebook oldalról, és még rajongói weboldalt is csinálnak. Ám, ahhoz, hogy valaki mögött profi stáb álljon, már kell legalább egy lemezmegjelenés, vagy egy jelentős jazz versenyen elért eredmény. Talán az egyik legnehezebb feladat a honlap google optimalizása, amikor a honlapra felkerülő szövegekbe olyan kulcsszavak kerülnek, amelyek segítenek abban, hogy rátaláljanak az oldalra.
A jazz.lap.hu az egyik legjobb linkgyűjtő, ahol csemegézhetünk a különböző művészek honlapjai között. A választék nagy, és ezáltal a színvonal is eltérő. Van aki beéri egy statikus honlappal, ahol a legfontosabb alapadatok találhatóak, míg mások nagyon adnak a külsőre.
Lássunk most egy konkrét példát, mégpedig Csemer Boglárka hivatalos oldalát. A hölgy már kisgyermek kora óta a zenél. A hangja nagyon jellegzetes, és mivel 1 évig élt Franciaországban, a sanzonok világa sem áll tőle messze.
Honlapja a boogieoffical.com címen érhető el és nagyon jó példa arra, hogy a minimal art mennyire működőképes, ha jó kezekbe kerül.
A címlapon Bogi aranyos arca látható, továbbá a BOGGIE felirat, és a jobb oldalon három ikon, hogy angol, francia vagy magyar nyelven szeretnél olvasni.
Ha rámegyünk a magyar ikonra egy új ablak nyílik meg, ahol a hírek, koncert, zene, fotó, video, bio, bolt, sajtó, kapcsolat kategóriák közül választhatunk. Szerintem Boginál nagyon jó ötletnek bizonyult ez az egyszerű megoldás, mert a rajongó/ érdeklődő a lényegre koncentrálhat.
Fontos megemlíteni a baloldalon levő ikonokat, amelyekre kattintva megtaláljuk például Bogi Facebook oldalát (közel 1100 like), a Deezer alatt pedig hallhatjuk csodálatos hangját és megtudhatjuk, hogy imád twitterezni. Na meg ne feledkezzünk meg a Youtube csatornáról sem.
Persze az embernek akad hiányérzete, pl: az RSS csatornát nem látom, és a Hírlevél kategória is fontos. Egyébként a site Szász Veronika munkáját dicséri, a rajta található fotók pedig Trokán Nóra tehetségét igazolják.
A Jazzus skálán a 10-es skálából 7-es.
Szerintem, aki megnézi Csemer Boglárka honlapját, sokszor visszatér rá.
- Kőszegi Dániel -
fotó: Trokán Nóra
[2013.06.10.]