˝Csak szerelem kell, és kész.˝ - Interjú Kállai-Kiss Zsófiával
Férfi és nő kapcsolatának dalokon és párbeszédeken keresztül boncolgatása kerül november 06-án újból terítékre az egyetlen pesti mulatóban. Engedjük szabadjára az érzelmeket a Rejtély – Ez a szív egy nagy titok alatt!
Régiesen újszerű, s egyben üdítő az Orfeum saját produkciója, a Rejtély – Ez a szív egy nagy titok, amelyben újrahangolt színházi dalokkal, versekkel, régi magyar filmslágerekkel halad végig Kállai-Kiss Zsófia és Járási László az Indygo zenekarból az első kézcsóktól az ezüstlakodalomig, az örök téma, nő és férfi viszonyának sétányán.
A páros korhű jelmezekben, kalandos körülmények között, más-más szituációban talál egymásra, dalról dalra megélve a valódi romantika minden árnyalatát Eisemann Mihály, Karády Katalin, Kishonti Ildikó, Psota Irén, Toldi Mária, valamint Záray Márta és Vámosi János nyomán.
Beszélgetésre ezúttal a „gyengébb nem” képviselőjét kértük fel.
– Mi vonz ebben a korszakban?
– Gyerekkoromban nagyon sok régi magyar filmet néztem, és amikor jómagam is előadóművészettel kezdtem el foglalkozni, szakmailag is megtanultam értékelni a filmekben elhangzó dalok szövegeit.
Manapság kevés, hasonlóan tartalmas dalszöveget ismerünk, így egy ilyen helyen, amilyen az Orfeum, nem volt kérdéses, ha lehetőséget kapok rá magam összeállítani egy magyar estet, ide fogok visszakanyarodni...
Lájk, ha szeretsz koncertre járni.
– Hogyhogy Járási Lászlót választottad partnerként?
– Úgy vagyok a férfi előadókkal, ahogy a szövegekkel. Laci számomra külsőleg és emberileg is férfi, egy olyan kolléga, aki mellett nőnek érezhetem magam. Ez nem utolsó egy férfi-nő kapcsolatáról szóló estben. Emellett, annak ellenére, hogy Laci popzenész, kiválóan állnak neki a színházi pillanatok is.
– Mennyire tudsz azonosulni a dalok rejtett erotikájú, titokzatos, prűd világával?
– A kapcsolatokban elég sokféle érzelem dúl, ami néha önmagában ellentmondásos. Így, ha egy kerek történetet akarunk színpadra vinni, vállalnunk és tudatosan használnunk kell minden árnyalatot és színt, ami a dalokban van. Ráadásul, ha újra akarunk értelmezni szövegeket, a saját személyiségünket nem hogy szükséges, hanem kötelező beleszőni.
Nézd meg Járási László és Kállai-Kiss Zsófi előadásban a Rejtélyt!
– A darabban színészi képességeidet is meg tudod csillantani. Szeretsz alkalmanként más bőrébe bújni?
– Mielőtt zenélni kezdetem, 13 évet töltöttem színházakban, és színészetet is tanultam. Úgyhogy ezek után illik tudni mutatni valamit.
– Egy szerep mekkora szabadságot ad a valódi éned megmutatásához képest?
– Itt szerencsém van, hiszen én magam rendeztem és szerkesztettem a műsort. Ezáltal olyan versek, monológok vannak benne, amelyeknek a mondanivalója nemcsak egy adott helyzetre értelmezett szöveg, hanem a saját látásmódom és véleményem. Így nem a szerepben kell magamat megtalálnom, hanem magamat kell a szerepbe „gyömöszölnöm”. Ez kicsit más, de semmivel sem könnyebb vagy nehezebb.
– A rejtéllyel, a sejtelmességgel mennyire szoktál játszani a színpadon, illetve a magánéletben?
– [Felnevet.] Borzasztóan sokat. A rejtélyes emberek érdekelnek, az izgalmas helyzeteket szeretem, a titokzatosság és a kérdések pedig mind a magánéletben, mind a munkámban motiválnak.
– Mire vágysz?
– „Csak szerelem kell, és kész.”
– Aigner Ivan –
[2013.11.04.]