A rock lett a legnépszerűbb műfaj az Egyesült Királyságban
A rockzene felülmúlta a pop eladásait tavaly az Egyesült Királyságban. Öt éve először így a rock hasította a legnagyobb szeletet a piac tortájából. A legnagyobb példányszámban értékesített rock album Rod Stewart Time című kiadványa lett, amit az Arctic Monkeys és a Bastille követ.
Összességében az értékesítések 33,8 százalékát tette ki a rockzene, míg a pop 31 százalékot ért el – állítja a BPI nevű zeneipari testület.
Ugyanakkor a pop felvételek továbbra is vezetnek a kislemez eladások tekintetében.
A kislemez-értékesítések 36,2 százalékát azonosították popzeneként, olyan vezető előadókkal, mint Katy Perry, Pink és Ellie Goulding.
A tavalyi év legnagyobb rádiós slágerei is mind popdalok voltak, mint a Daft Punk és a Get Lucky, vagy Robin Thicke Blurred Lines című nótája. A legnagyobb példányszámban eladott korong pedig Emeli Sande Our Version Of Events című lemeze lett.
Csatlakozz, ha kedveled a retro magyar dalokat.
A rock újjáéledését határozottan segíti az Official Chart Company műfjaról alkotott nézőpontja is, ami rockként értékeli például a Mumford and Sons (ami inkább mondható folk-pop csapatnak) és Rod Stewart (aki szintén elég vegyes műfajt képvisel) zenéjét is.
Olyan előadók, mint Jake Bugg és az Arctic Monkeys viszont valóban sokat tettek azért, hogy a rock visszanyerje méltó helyét a zeneiparban. És ha arra gondolunk, hogy a U2-tól és a Colplay-től is várhatunk újdonságokat, nem kérdés, hogy a rock megtarthatja vezető pozícióját 2014-ben is.
A kislemez-eladásoknak egyébként 21,4 százaléka volt rockzene. Ezt követi a dance 16,1, majd az R&B 13,5 százalékkal olyan előadóknak köszönhetően, mint Robin Thicke, Naughty Boy és Justin Timberlake.
A BPI szóvivője azt mondta, a pop népszerűsége állandóságot mutat, míg a rock kedveltsége inkább hullámzó.
-kiko-
[2014.02.17.]