2024. november 21. | csütörtök | Olivér nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Ennio Morricone ismét Budapesten koncertezik - jegyek itt
Kapcsolatok
Ennio Morricone

Vallomás: Morricone sajnálja hogy nemet mondott Clint Eastwoodnak!

Sajnálja, hogy nemet mondott Clint Eastwoodnak – vallotta be az elismert olasz zeneszerző, Ennio Morricone. A 86 éves zenész írta a Sergio Leone rendező nevével fémjelzett 1960-as évekbeli spagettiwestern trilógia filmzenéjét, amiben a színész hírnevet szerzett magának.

Morricone mégis azt mondja, nem adott esélyt az Eastwood által rendezett filmekhez zenét szerezni a Leone felé tanúsított tiszteletből.

„Elvesztettem egy nagyszerű lehetőséget és nagyon sajnálom” – vallotta be a BBC művészeti szerkesztőjének, Will Gompertznek.

Lájk, ha kedveled a retro magyar dalokat.



Morricone - vagy Maestro, ahogy szülővárosában, Rómában ismert – hozzátette: „Amikor Clint felhívott, Sergio Leone tisztelete miatt mondtam nemet, nem azért, mert nem tetszett a film, amit csinált”.

Bár már az iskolában is ismerte a filmrendezőt, csak 25 évvel később alakult szakmai kapcsolat közöttük, az 1964-es Egy maréknyi dollárért (Fistful of Dollars) idején.

„Az évek alatt fokozatosan, ő rendezőként, én pedig zeneszerzőként fejlődtünk és elértük a tőlünk telhető legjobbat, véleményem szerint a Volt egyszer egy Amerikában” – fogalmazott a zenész.

Később együtt dolgoztak az 1968-as Volt egyszer egy Vadnyugaton (Once Upon a Time in the West) és Leone meghatározó westernjében, az Egy maréknyi dinamitban (A Fistful of Dynamite) 1971-ben.

„A Leoneval való kapcsolat után képes voltam sugallni a rendezőknek, hogy reagáljanak a zenére.

A rendezők gyakran kértek arra, hogy a darabok 20 másodpercig tartsanak és 20 másodperc alatt az emberek nem értik meg – ez a zene, ami kárba megy” – magyarázta.

Morricone – aki jövőre folytatja európai turnéját – azt mondta, zeneszerzőnek lenni „nehéz szakma” és aggódik minden filmért, amin dolgozik:

„Vannak ötletek, amik azonnal felbukkannak, de a többség későn érkezik. Nincs film, ami nem aggasztana. Aggódok az összesért, ez egy nehéz szakma”.

Morricone legemlékezetesebb alkotásai között található A misszió (The Mission - Roland Joffe 1986), Giuseppe Tornatore Cinema Paradisoja (1988) és Quentin Tarantino Kill Billje (2003).

Az évek alatt az olasz Mester 56 díjat kapott, köztük öt Baftát, de nem kapta meg az Oscart a Mennyei napokért (Days of Heaven, 1979) és A misszióért.

2007-ben ugyanakkor maga Clint Eastwood adta át neki az Oscar-díjat „a filmzene művészetéhez való varázslatos és sokoldalú hozzájárulásáért”.

-kiko-

[2014.12.27.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
-Billentyűs zenész [2024.10.28.] apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Hans Zimmer legendás zenéi élőben: Ilyne volt a New Dimension koncert Budapesten
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
beszámolók még