|
Story ötcsillag díj 2015: a díjazottak
Idén tizenhatodik alkalommal osztották ki a Story Ötcsillag Díjátadó Gálán az Érték- és a Közönségdíjakat.
Duplán is médiatörténeti esemény az idei Story Gála. A Story magazin elsőként hozta el Magyarországra a tavalyi Eurovíziós Dalfesztivál győztesét, Conchita Wurstot, aki a gála sztárfellépőjeként vett részt az eseményen.
Továbbá a Gála kedvéért egy színpadra állt és közösen vezetik a műsort a két legnagyobb kereskedelmi televízió egy-egy műsorvezetője: Demcsák Zsuzsa és Szellő István.
A Story Ötcsillag Díjakat 1999 óta ítélik oda a magyar sztárvilág legkiemelkedőbb személyiségeinek és produkcióinak. Az értékdíjas művészeket nagy szaktekintélyű kuratórium választja ki, amelynek tagjai Halász Judit, Eszenyi Enikő, Szinetár Miklós és Presser Gábor.
A Story Ötcsillag Díjat minden évben több kategóriában ítélik oda a közönség kedvenceinek. A díjazottakról a Story magazin olvasói dönthettek egy nyílt szavazás során.
A 2015-ös Story Ötcsillag Díj közönségdíjasai:
-
Az év férfi televíziós személyisége - Majoros Péter „Majka” - a TV2 műsorvezetője, rapper és dalszövegíró
-
Az év női televíziós személyisége -Tóth Gabi - énekesnő, az RTL Klub X-faktor című műsorának zsűritagja
-
Az év műsorvezetői - Sebestyén Balázs és Vadon János - az RTL Klub Celeb vagyok, ments ki innen! c. műsorának műsorvezetői
-
Az év televíziós produkciója - Sztárban sztár - a TV2 zenés showműsora
-
Az év sportolója - Hosszú Katinka - háromszoros világbajnok magyar gyors- és vegyes úszó, olimpikon
A Story Ötcsillag Díj Értékdíjasait a Story magazin által felkért szakmai kuratóriuma választotta ki, melynek tagjai olyan nagypresztízsű művészek voltak, mint Halász Judit, Eszenyi Enikő, Szinetár Miklós és Presser Gábor.
Lájk, ha kedveled a retro dalokat.
A 2015-ös Story Ötcsillag Díj Értékdíjasai:
-
Bíró Eszter, énekes és színész. Pályafutása 16 évesen a Miss Saigon főszerepével kezdődött, az Egyesült Államokban végzett tanulmányai után többek között a Mozart! és Az Operaház Fantomja című musicalek, illetve a Csoda Krakkóban című film női főszereplője, továbbá a Budapest Klezmer Band énekese. Nemzetközi karrierjében fontos állomások voltak az Al Di Meolával és Frank Londonnal való fellépései, valamint Rovinjban elnyerte a Blue Pearl Youth Pop Festival első helyezését. 2006-ban jelent meg 1. szólólemeze Zenéim 2000-2006 címmel, 2007-ben világzenei albuma, az Ezter, majd 2009-ben a Mikor lesz az már? című 3. lemeze. 2013-ban gyerekeknek szóló képeskönyvet és lemezt, illetve színpadi produkciót készített, Állati Zenés ABC címmel, amellyel 2014-ben elnyerte a Fonogram díjat, és a lemez az év gyermek albuma lett. Tavaly Zorán duettpartnere a Budapest Arénában, és főszerepeket játszott az Operett és a Centrál Színházban. Legközelebb március 28-án ad szólókoncertet a Művészetek Palotájában, ahol vendége Ferenczi György lesz.
-
Péter Kata, színésznő. 2003-ban végzett a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetemen, Máté Gábor és Horvai István osztályában. Játszott a Vígszínházban, az Új Színházban, a tatabányai Jászai Mari Színházban, az egri Gárdonyi Géza Színházban, a Bárka Színházban, az Örkény Színházban, a Radnóti Színházban, a Katona József Színházban és a székesfehérvári Vörösmarty Színházban. Emellett fellépett Vasvári Emese Lakásszínházában, a Kamara Savariában és a Táp Színházban is. 2008-ban a szombathelyi Weöres Sándor Színházhoz szerződött, 2011 óta a Vígszínház tagja, ahol jelenleg is több darabban játszik. Főbb szerepei: Szása (Csehov: Platonov, r: Szász János) - Ódry Színpad, Polina (Osztrovszkij: Jövedelmező állás, r: Réthly Attila) - Újszínház, Várja (A.P. Csehov: Cseresznyéskert, r: Jordán Tamás) – Weöres Sándor Színház, Beverley (Korabeli dokumentumok, Déry Tibor kisregényének és Pós Sándor adaptációjának felhasználásával: Popfesztivál 40, r: Eszenyi Enikő) - Vígszínház, Tehila (Hadar Galron: Mikve, r: Michal Dočekal) - Pesti Színház, Nő (Spiró György: Kvartett, r: Marton László) – Pesti Színház. Díjai: „A kiscsillag is csillag”-díj (2013)
-
Mátray László, színművész. A Nemzeti Színház vendégművésze, a Vidnyánszky Attila rendezte János vitéz és Isten ostora című előadások főszereplője. Jelenleg Zsótér Sándorral próbál a Nemzetiben, Ibsen: Brand című darabjában, melynek február 22-én lesz a bemutatója. Mátray László 1976. október 23-án, Kézdivásárhelyen született. Tanulmányait a Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetemen végezte, Romániában és Magyarországon is dolgozik. Jelenleg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház művésze és a Nemzeti Színház vendégművésze. Művészi elhivatottságáért 2010-ben Kaszás Attila-díjat kapott. Főbb szerepei: Hamlet, dán királyfi (Hamlet), Fülöp herceg, trónörökös (Yvonne, burgundi hercegnő), Cassio Mihály (Othello), János vitéz (János vitéz), Isten ostora (Attila), Brand. Díjai: Uniter-díj jelölés – Legjobb férfi mellékszereplő (2004), Egyéni Alakításdíj (2008), Uniter-díj jelölés – Legjobb férfi főszereplő (2009, 2014), Kaszás Attila-díj (2010)
A változás jegyében a szervezők egy új hagyomány megteremtésén is fáradoztak. Az idei évtől a díjazottak nevei valóban megmaradnak az utókor számára: két csillagot terveznek elhelyezni a Belváros szívében, melyeken a közönségdíjasok és az értékdíjasok nevei olvashatóak majd. Ezen kívül a díjazottakat egy-egy nagy értékű Zsolnay porcelán vázával is megjutalmazták.
- zene.hu -
[2015.02.07.]
Megosztom:
|