2024. június 26. | szerda | János, Pál nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 

A Nemzeti Filharmonikusok hangversenyei a Zeneakadémián

A Nemzeti Filharmonikusok előadásában április 20-án Beethoven és Csajkovszkij IV. szimfóniája Carlo Montanaro vezényletével, május 4-én Beethoven VII. szimfónia és Mozart Requiem című művei Kobajasi Kenicsiró dirigálásával hallható a budapesti Zeneakadémián.

Az április 20-i hangversenyen két azonos sorszámot viselő, ám ellentétes karakterű remekmű csendül fel. Beethoven 1806 nyarán befejezett B-dúr szimfóniája a zeneszerző legderűsebb, legszellemesebb műveinek egyike, földöntúli világot megidéző lassú tétellel. Csajkovszkij Beethoven Sors-szimfóniájához, az Ötödikhez kapcsolódott a maga Negyedikjével: a mű elején, kürtökön felharsanó fanfárt ő maga nevezi sorsmotívumnak, amelyből az egész mű organizmusa kifejlődik és halad a végzete felé - olvasható a Nemzeti Filharmonikusok MTI-hez eljuttatott közleményében.
   
A Nemzeti Filharmoniikusokat az olasz Carlo Montanaro vezényli, aki évek óta visszatérő vendége a magyar zenei életnek, így a zenekarnak is. A nemzetközi hírű dirigens, a varsói Teatr Wielki zeneigazgatója elsősorban olasz operák karmestereként lép fel világszerte, de Zubin Mehta indiai karmester felfedezettjeként a szimfonikus irodalom remekműveiben is kamatoztatja képességeit.

Jön Mozart Requiemje

    A május 4-i esten Beethoven VII. szimfóniája és Mozart Requiemje hangzik el, közreműködik Fodor Beatrix (szoprán), Wiedemann Bernadett (mezzoszoprán), Kiss Tivadar (tenor), Blazsó Domonkos (basszus) és a Nemzeti Énekkar. A zenekar örökös tiszteletbeli elnök-karnagya, a Magyar Kultúra Követe címmel és más rangos állami elismerésekkel kitüntetett japán karmester, Kobajasi Kenicsiró ezúttal a bécsi klasszika két slágerét vezényli.

    Beethoven VII. szimfóniája a zeneirodalom egyik legváltozatosabb, legkontrasztosabb és legtömörebben fogalmazott alkotása. Richard Wagner a tánc apoteózisának nevezte, annyiféle ritmus, karakter jelenik meg benne.

A Requiem Mozart kétszázhuszonöt éve keletkezett és egy tanítványa által befejezett műve, amelyet a legenda szerint egy titokzatos idegen rendelt a már halálos beteg zeneszerzőtől. A művet kiváló énekes szólisták előadásában, valamint a megalakulásának harmincadik évfordulóját ünneplő Nemzeti Énekkar közreműködésével hallhatja a  közönség.

[2016.04.16.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.06.20.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.06.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Szárnyaltunk az A38 hajón a Winger koncerjén
2024.06.11., a nap, amikor a Winger zenekar...

Corey Taylor jött, látott, zúzott, győzött
Június 5-én adta Budapesten régóta várt és...

10 éves lett a Mamma Mia! musical a Madách Színházban - képriport
Megnéztük az 80s Disco Retro Festivalt a Budapest Parkban - képekkel
Tátott szájjal az Esti Kornélon
Őrületes Palaye Royale koncert a Barba Negrában
Megnéztük a Hungáriát a Puskásban - képekkel
beszámolók még