Zenei konferenciát tartanak Győrben: fontos témákat feszegetnek majd
A zenei élet kiválóságai és Győr pedagógusainak közreműködésével rendezik meg május 11-től 14-ig a IX. Győri Zenei Nevelési Konferenciát - jelentette be Tóthné dr. Kardos Krisztina, a Győri Művészeti és Fesztiválközpont igazgatója. A zenei konferencia technikai lebonyolítója egyébként már két éve a Győri Művészeti és Fesztiválközpont.
A sajtótájékoztatón Tóthné dr. Kardos Krisztina igazgató elmondta: a négynapos találkozó felhívja a figyelmet a művészetoktatás értékeire, eredményeire, inspirációkat ad, s elméleti, valamint gyakorlati megoldásokat vet fel.
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Győri egyházmegye, és a győri oktatási nevelési intézmények támogatásával megvalósuló zenei nevelési konferencia iránti magas igényszintet, a találkozó színvonalát a meghívott jeles előadók és szekcióvezetők garantálják. Az előadások, a viták és a gyakorlati bemutatók során minden résztvevő választ kaphat kérdéseire a legfontosabb témakörökben.
A konferencia előzményeiről kiderült, néhány kultúrát pártoló győri polgár határozta el, hogy az 1967 és 1983 között hat alkalommal sikeresen megrendezett zenei nevelési konferenciasorozatot újraéleszti, így 2010-ben újraindították a programot, óriási sikerrel.
Az idei, kilencedik konferencián Kodály Zoltán és Szent László kerül a középpontba. Az előadók közül például dr. Antal-Lunkdström Ilona tudományos kutató Kodály zenei nevelési rendszerének jövőbe mutató hatásairól beszél, Sapszon Ferenc Kossuth-díjas karnagy a kórusiskolák jelentőségéről szól majd, dr. Csépe Valéria egyetemi tanár a zene nyelvi fejlődésre gyakorolt hatásairól tart tájékoztatást, Bartus Ilona zenepedagógus az érzelmi és értelmi nevelés összefonódását mutatja be, dr. Fehér Anikó népzenekutató pedig a népzene jelentőségéről tart előadást.
Dr. Gordánné Oláh Márta, a győri Bartók Óvoda vezetője, az óvoda szekció programjának szervezője szerint a konferencia legnagyobb értéke az, hogy óvodaitól az egyetemi oktatókig, mindenkinek szól, szerinte ugyanis, ha az óvodában nem jól alapozzák meg a kicsik zenei nevelését, akkor arra a következőkben már nehéz lesz építkezni.
Sipos Lászlóné ének-zenetanár az általános iskolai szekció programjairól elmondta, többek között két olyan előadót hívtak meg, akik új oktatási módszereiket mutatják be. Egyikük László Balázs, aki barokk furulyára oktatja a gyerekeket, másikuk Barabás Edina zenepedagógus, aki énekes-mozgásos játékokkal fejleszteni az általános iskolásokat.
A zeneművészeti szakgimnáziumi szekcióban Kekkné Horváth Adél zenetörténész Kodály színpadi műveit elemzi majd, a középiskolás szekcióban többek mellett Justinné Lábdi Etelke Jáki Teodóz atya zenepedagógia gyakorlatát eleveníti fel.
Az egyházzenei szekciót Katona Tibor karnagy vezeti, aki Kelemen Áron atya előadását „A gregorián ének a mai zeneoktatásban” emelte ki a programok sorából.
A zeneiskola szekcióban a Győri vaskakas legendája című zenés mesét mutatják be.
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Győri egyházmegye, és a győri oktatási nevelési intézmények támogatásával megvalósuló zenei nevelési konferencia színvonalát a meghívott jeles előadók és szekcióvezetők garantálják. Az előadások, a viták és a gyakorlati bemutatók során minden résztvevő választ kaphat kérdéseire a legfontosabb témakörökben.
– gyorplusz.hu –
Fotó: O. Jakócs Péter
[2017.05.04.]