A javítóhabarcsok lehetséges típusai
Amennyiben egy épület már elöregedett, szükség lehet annak átalakítására, felújítására, így a sérült falrészek vagy falak felületének kiegyenlítésére is. De akár egy új ház kivitelezésénél is szükség lehet a vésések megjavítására. Ebben nyújthatnak számunkra nagy segítséget a különböző javítóhabarcsok.
Miért érdemes odafigyelni a habarcs kiválasztására?
A leggyakoribb felületi hibák statikai terhelés, nem megfelelő anyagok használata, mechanikai sérülések, esetleg fagykárok miatt következhetnek be. Amennyiben hiányos ismeretekkel rendelkezünk a javítóhabarcsok területén, könnyen az épület teherbírását, tömörségét vagy akár a hőszigetelő képességét is kockáztathatjuk.
A Cemix minőségi javítóhabarcsainak kínálatában valóban színvonalas alapanyagokat találhatunk. Egy hétköznapi falazó-, vakolóhabarcsot 10-20 milliméteres rétegvastagságban tanácsos használni ahhoz, hogy a terhelésből adódó feszültségek egyenletesen legyenek elosztva. Ezzel szemben a felületek kiegyenlítéséhez javasolt inkább kisebb szemű, tapadásnövelt habarcsfajtákat alkalmazni.
Miért jók az általános javítóhabarcsok?
Léteznek igen rugalmas, rendkívül jó tapadással rendelkező javítóhabarcsok. Ezek tökéletes alternatívák lehetnek felületelőkészítéshez és -javításhoz. A gyorskötésű habarcsok általában horonyjavításra, illetve különböző – általában vékonyabb – rétegű felületek kiegyenlítéséhez ideális megoldások, míg a cementes glett kitűnően használható 2-5 milliméteres vastagságú vasbeton felületek korrigálásához.
Ezen kívül természetesen számtalan betonjavító anyaggal találkozhatunk a piacon, amelyekről mindenképp érdemes előre tájékozódni.
A cementkötésű javítóhabarcs rendeltetése
Ennek a fajta habarcsnak az egyik legnagyobb előnye az, hogy bel- és kültérben egyaránt kiválóan alkalmazható. Különösen ideális hidegburkolás előtti felületkiegyenlítésre, betonkozmetikai munkákra, valamint gázbeton és égetett tégla falazatok bevonására.
A cementkötésű Rapid javítóhabarcsok rendkívül gyorsan kötnek, így rövid időn belül elkezdhetjük az ezt követő munkafolyamatot. Ezen kívül egy gipszmentes anyagról beszélhetünk, ezáltal semmi szükség arra, hogy elválasszuk a hidegburkolási ragasztótól.
A betonjavítók előnye
Általánosságban elmondható, hogy a javítás mindig olcsóbb annál, mintha újat vennénk valamiből. A betonjavítók műszakilag teljes mértékben korrekt anyagok. Segítségükkel szinte kifogástalanul fel tudjuk majd újítani a betonszerkezeteket.
Méretezett rétegrendű, tapadó, magas kezdő- illetve végszilárdságú termékek, amelyek megfelelnek a MSZ EN 1504 szabványnak.
Egy megbontott fal vagy idejétmúlt vésés egyáltalán nem játék. Ha nem javítjuk ki vagy alakítjuk át időben, az akár a testi épségünket, sőt még az életünket is veszélyeztetheti. Ezért is érdemes a lehető legmagasabb színvonalú javítóhabarcs-fajtákat alkalmaznunk.
[2021.05.30.]