Valóban bolyhosodik a pamut hálózsák anyaga?
Nemrégiben egy internetes fórumon szóba került, hogy a gyerekhálózsákok anyaga is bolyhosodik. Rövid időn belül parázs vita keletkezett a kommentelők között: baj-e, hogy szöszöl a pamut? Mit tehetünk ez ellen? MI jelzi, hogy megbízható, minőségi termékkel van dolgunk?
Minőség mindenek felett
Vannak olyan márkák, amelyek már bizonyítottak, ilyen például a Cseppke is. A márka tízéves fennállása során a gyártók több tízezer család éjszakáját tették meghittebbé, nyugodtabbá az általuk fejlesztett Cseppke tipegő hálózsákokkal. Habár kisbabák és totyogók számára pizsamákat, nyálkendőket és sapkákat is gyártanak, azonban elsősorban a praktikus hálózsákok miatt váltak ismertté és az anyukák, illetve gyerekek kedvencévé.
A Cseppke hálózsákok már a kezdetektől fogva pamutanyag felhasználásával készülnek. A 100%-os pamutdzsörzé számtalan előnyös tulajdonsága miatt tökéletesen alkalmas babaruhák, illetve hálózsákok készítésére.
Többek közt légáteresztő, nem töltődik fel elektromossággal, hipoallergén és nem irritálja a kicsik érzékeny bőrét. Éppen ezért éjszakai viselet gyanánt is ideális választás. Az anyag az elmúlt tíz évben tökéletesen bevált, melyet a több mint 60 000 vásárló is igazol.
Ugyanakkor a pamutnak is megvannak a maga hátrányai, ahogy minden más anyagnak. Ez pedig nem más, mint a könnyű gyűrődés és a bolyhosodásra való hajlam a különféle fizikai behatások következtében.
Éppen ezért a pamuttermékek kapcsán finoman szólva is túlzó elvárás, hogy egyáltalán ne bolyhosodjanak. A szöszösödés sajnos nem kivédhető, azonban érdemes belenyugodni, cserébe a rengeteg pozitív tulajdonságért, melyekkel a pamutanyag rendelkezik.
Kímélő mosás a hosszú élettartamért
A bolyhosodást nehéz kivédeni, de egy kis odafigyeléssel megőrizhető az anyag szépsége és hosszú élettartama. A mosást megelőzően érdemes időt szánni a hálózsák kifordítására. Így a külső felület kevésbé fog dörzsölődni, valamint a vele együtt mosott ruhák gombjai és cipzárjai sem sértik meg.
A kímélő program használata kifejezetten hasznos lehet, mivel a rövidebb mosási idő és a lassabb forgás következtében kevésbé dörzsölődnek össze a ruhák. Ezenkívül egy kis ecetet is célszerű a mosáshoz adni, mivel ez hatékony fegyver a bolyhosodás ellen.
A legtöbb háziasszony akkor mos, ha elegendő ruha összegyűlt, mivel így gazdaságos. Ezzel nincs is baj, azonban arra érdemes ügyelni, hogy a mosógép ne legyen dugig tömve, mert így a ruhák kevésbé tudnak mozogni, könnyen károsítják egymást, ami szintén kedvez a bolyhosodásnak.
Szöszmösz a kelmén? Van megoldás!
Ha a legnagyobb óvatosság ellenére is megjelentek szöszök, akkor egy műanyag borotva vagy boholytalanító készülék segítségével ezen könnyen segíthetsz.
Alapvetően a bolyhokra, az anyagra vagy a gyártóra nem érdemes emiatt neheztelni, mivel az apró szöszök azt jelentik, hogy a kelmét nem kezelték valamilyen mesterséges vegyszerrel.
[2023.07.28.]