A páraáteresztő fólia alkalmazási lehetőségei
A páraáteresztő fólia olyan építőanyag, amely lehetővé teszi a pára kijutását az épületből, viszont megakadályozza, hogy a nedvesség bejusson. Alkalmazása ma már nélkülözhetetlen a modern építőiparban, hiszen számos problémát előzhetünk meg vele.
Milyen pozitív tulajdonságokkal rendelkezik?
A Káplár fatelepen kapható páraáteresztő fólia kiváló minőségű építőanyag, melynek mikroszkopikus rései lehetővé teszik a vízgőz szabad áramlását, miközben hatékonyan megakadályozzák a cseppfolyós víz bejutását. Ennek köszönhetően megelőzhető a páralecsapódás az épület szerkezeti részeinél, ami hosszú távon károsodást okozna.
Ezek a fóliák rendkívül ellenállóak az időjárási tényezőkkel szemben, ami által jelentős mértékben meghosszabbítják az épület élettartamát. Mivel igen rugalmas anyagok, egyszerűen hozzáillesztheted őket az épületszerkezethez. Könnyű súlyuk révén a szállításuk és a telepítésük is egyszerűen megoldható.
Előnyök, amelyeket a páraáteresztő fólia nyújt
-
Az egyik legfőbb előny a nedvességvédelem, vagyis a termék megakadályozza a nedvesség behatolását az épületbe. Ennek köszönhetően hosszú ideig megőrzi az épület strukturális integritását, és véd az esetleges károkkal szemben.
-
Segít megőrizni az épület belső hőmérsékletét, tehát jól hőszigetel. Télen megakadályozza a hő kiszökését, így csökkenhetnek a fűtési költségek. Nyáron segít megőrizni a hűvös környezetet, ami által a légkondicionálásra kell kevesebbet költened.
-
Mivel csökkenti a páralecsapódást, megakadályozza a penész és a gomba kialakulását az épületben. Így hozzájárul egy egészségesebb lakókörnyezet, belső klíma kialakításához.
Hogyan tedd fel a páraáteresztő fóliát?
A fólia telepítésekor kulcsfontosságú feladat az előkészítés, vagyis az alkalmazás területét tisztítsd meg, és alakítsd sima felületűvé. Ezután vágd méretre a fóliát, majd rögzítsd a kívánt helyre. Figyelj a megfelelő illeszkedés kialakítására is.
A rögzítést végezheted csavarokkal vagy szegekkel, viszont arra ügyelj, hogy ne sérüljön az anyag. Ha mégis valahol rés keletkezik, gondosan tömítsd be, hogy ezáltal megakadályozd a nedvesség bejutását. Ugyanígy járj el az illesztések esetében is.
A páraáteresztő fóliák típusai
-
Szellőző fólia, amit az épület külső részein használhatsz. A tető alatt vagy a homlokzaton alkalmazva a pára szabadon kijut az épületből, ugyanakkor a tetőszerkezet száraz marad.
-
Tetőfólia, amit a tetőfedéshez terveztek, hiszen megakadályozza a tető alatti páralecsapódást.
-
Homlokzati fólia, amit az épület homlokzati részén alkalmazhatsz. Segítségével megelőzhető a falak nedvesedése, s ezáltal a penész kialakulása.
-
Aljzatfólia, amit a padló alá tehetsz, hogy megakadályozd a nedvesség beszivárgását a padlóba.
A megfelelő és szakszerűen felrakott páraáteresztő fólia alkalmazása hosszú távon hozzájárul az épület tartósságához, és az energiamegtakarításhoz.
[2023.08.19.]