2024. november 24. | vasárnap | Emma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 

Melyik munkamódszert érdemes alkalmazni projektek esetén?

Aki egy cseppet is képben a van a projekteket illetően, biztosan találkozott már a PMI, a PMP vagy a CAPM rövidítésekkel, valamint napi szinten hall vagy akár használ is olyan szavakat, mint az agilitás, a scrum vagy a kanban.

Persze, ha valamilyen oknál fogva úgy érezzük, nem tiszta az, hogy mit is takarnak ezek a fogalmak, akkor sincs ok a búsulásra. A Szinergia Kft. ugyanis nem csupán agilis képzéseket indít és vizsgákat szervez, hanem számtalan hasznos cikkel és tudásanyaggal áll mindazok rendelkezésére, akik úgy érzik, szeretnének minél többet megtudni a projektek mibenlétéről.

Többféle munkamódszer létezik!

A projektek sajátja, hogy nincsenek kőbe vésett szabályok, a rendszer, a módszer és az erőforrások is folyamatosan változnak, és a projektmenedzser feladata, hogy mindezt kordában tartsa, hogy megfelelően tudjon reagálni a felmerülő igényekre.

Természetesen a problémák megoldása is ebbe a körbe tartozik, így jó, ha a vezetők nem csupán random módszereket alkalmaznak, hanem tudatosan felépített rendszeren viszik keresztül a rájuk bízott embereket és projekteket.

Ehhez a leggyakrabban a Kanban vagy a Scrum módszereit választják a tapasztalt és képzett vezetők. Ez a kettő munkamódszer ugyanis a leghatékonyabb és legnépszerűbb az agilis projektvezetés során.

Míg az előbbi esetén meghatározott jelekre történnek a folyamatok egyes lépései, addig a másik meghatározott időintervallumon, úgynevezett sprinteken belül gondolkozik. Az előbbinél a folyamat lépéseinek megtartása a munkavállaló felelőssége, az utóbbinál a csapat és a vezető együtt határozza meg, hogy mi is az a feladatmennyiség, amit egységnyi időn belül el tud végezni egy-egy team.

Muszáj választani?

Jogosan merül fel bennünk a kérdés, hogy vajon muszáj-e éles határvonalat húzni a kétféle módszer közé, és vajon valóban kell-e dönteni, hogy egyiket vagy másikat alkalmazzuk-e.

A jó hír az, hogy nem, vagyis mindkét módszer szimpatikus vonásait be tudjuk vonni a saját projektünkbe. Mivel minden projekt más és más, ezért egyedül csak a vezető fogja tudni maximális bizonyossággal átlátni, hogy éppen melyik módszer melyik elemére lesz szükség.

Ehhez persze nem elég a zsigeri, ösztönös vezetés, ehhez valóban szükség van szakmai tudásra is, amelyet a Szinergia Kft. képzésein könnyedén megszerezhet bárki. Vagyis majdnem bárki, hiszen a képzéseknek legtöbb esetben konkrét bemeneti követelménye van. Ez azonban további biztosítékot jelent arra nézve, hogy valóban értékes tudásra tehetünk szert a fentebb említett képzéseken.

A tanulásból soha nem elég!

Jól tudja ezt többek között a PMI is, a nemzetközi projektmenedzsmentet felölelő szervezet, amely egy-egy vizsga letétele után is arra kötelezi a vizsgát abszolválókat, hogy rendszeres időközönként újítsák meg tudásukat, frissítsék fel ismereteiket.

Ennél nagyobb bizonyíték nem is kell a szakmaiságra, hiszen nyilvánvalóan folyamatosan változik ez a terület is, nem lehet hátradőlni!

 

[2023.08.21.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között szolgáltatás [2024.11.23.]
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között szolgáltatás [2024.11.22.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
Megnéztük Reviczky Gábor visszatérését a Magyar Színházban
beszámolók még