A 2010-es évek egyik legsikeresebb tinizenekara volt a No Thanx. A csapat frontembere, Skrapits Erik után lányok ezrei epekedtek, a fellépéseken szinte szétszedték őket a rajongók. Úgy tűnik, Erik most újra átélheti a siker édes ízét, annak ellenére, hogy sok-sok évvel ezelőtt eltűnt a nyilvánosság elől. A nyugati határszélre költözött, és sokak meglepetésére Ausztriában vállalt munkát, ahol postásként kezdett dolgozni. Most azonban visszatért, csak éppen egy kicsit másképp.
A 2010-es évek egyik legsikeresebb tinizenekara volt a No Thanx. A csapat frontembere, Skrapits Erik után lányok ezrei epekedtek, a fellépéseken szinte szétszedték őket a rajongók.
Úgy tűnik, Erik most újra átélheti a siker édes ízét, annak ellenére, hogy sok-sok évvel ezelőtt eltűnt a nyilvánosság elől. A nyugati határszélre költözött, és sokak meglepetésére Ausztriában vállalt munkát, ahol postásként kezdett dolgozni. Most azonban visszatért, csak éppen egy kicsit másképp.
Kisgyermekes szülőknek talán sokat mond a Brandnyúl név: egy ember nagyságú nyuszifigura, akiért gyermekek milliói rajonganak. A YouTube-on dalai kivétel nélkül milliós megtekintésűek, akad olyan dala, amelyet eddig több mint 7 millióan tekintettek meg. Ám, hogy kit rejt a maszk, az eddig kevésbé volt ismert: a
nyuszifigurában Skrapits Erik bújik meg.
„A No Thanx után elég sokáig a szóló karrieremmel foglalkoztam, de nem akkora sikerrel, mint amilyen korábban a zenekaré volt. Már akkor is arról álmodoztam, hogy majd a gyerekeim járnak egyszer a fellépéseimre. Őszintén szólva volt bennem némi űr a No Thanx után, hiányzott a nagybetűs siker. Aztán jött Brandnyúl, akinek elképesztő rajongótábora van. Az egész évet végigturnéztuk, naponta maximum négy fellépést vállalva, mert a nyuszijelmezben énekelni, táncolni 45-50 percen keresztül nem kis feladat. Amikor az egyik budapesti fellépésemre több ezren eljöttek, hogy lássák Brandnyúlat, hatalmas volt a sikongatás, az extázis. Ezt látva egy ismert műsorvezető azt mondta, hogy ez a nyúl egy igazi Rocksztár. Pont, mint anno a No Thanx, csak a korosztály kicsit fiatalodott” – mesélte nevetve Erik, aki most már csak részmunkaidőben, de postásként dolgozik Ausztriában.
A zenész mindig is kacérkodott a gyerekzenével, de korábbi tinirockerként nem biztos, hogy túl hiteles lett volna, így jött az ötlet, hogy álarcos énekes lesz. Azért a nyúl mellett döntött, mert ez a gyerekei kedvenc állata.
„Imádom a gyerekeimet; a nagyobbik lányom, Molli ötéves, Lola pedig kettő. Olyan zenét adok elő, amit imádnak és szerintem ezért működünk. Amúgy is mindent
megtennék nekik, sajnos engedékeny vagyok, de igyekszem következetes lenni. Ha anya valamit nem enged, és tudok róla akkor azt én sem engedem, de van, hogy túljárnak az eszemen. Sokat utazunk, imádunk repülni. Szeretünk felfedezni, új dolgokat, más kultúrákat megmutatni a gyereknek. Rengeteg helyen jártunk velük, ahol teljesen beszippantották őket a szállodai animációs minidiszkók, innen jött az ötlet, hogy animációs gyerekzenét készítsünk. A karaktert az egyik plüssfiguránkról mintáztuk. Amikor belebújok a jelmezbe a kicsi odaszalad hozzám, hogy »szeretlek, Brandnyúl«. Nagyon sokszor jönnek velem fellépésre, mert különben keveset látnám őket. Ilyenkor soha nem apa a megszólítás, hanem Brandnyúl, és ezt nem én kértem tőlük. Vérprofi csajok” – tette hozzá az édesapa, aki azt is elárulta, hogy a felesége nagyon támogatta vágya megvalósításában, de ekkora sikerre egyikük sem számított.