2024. november 21. | csütörtök | Olivér nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 

Fedezzük fel a Húsvét-sziget rejtélyes szobrait!

Ha a Húsvét-sziget neve elhangzik valahol, rögtön hatalmas kőszobrok képe jelenik meg előttünk. Közel ezer rejtélyes moai szobor védi ma is ezt a területet, amelyek mindegyike legalább három méteres, de némelyik a húsz métert is eléri. Érdekességük, hogy mindegyik arccal a sziget belseje felé tekint.

Eredetükről régóta vitáznak a kutatók, többféle magyarázat létezik arra, hogy mit jelentettek, illetve hogyan épültek fel ezek a monumentális kőtömbök. Kevin Reynolds forgatókönyvíró-rendezőt is megihlette ez a titokzatos múlt, amelyből film is készült az 1990-es években “Rapa Nui – A világ közepe” címmel. 

A Wanderers 6 meglepő tényt tár fel a Húsvét-sziget szobrairól, amelyek érdekesek lehetnek számunkra, amennyiben megmozgatja fantáziánkat ez a téma. De ki ne lenne kíváncsi letűnt korok titkaira, kihalt törzsek életére, szokásaira? 

A modern turizmus elérte a Húsvét-szigetet

1722 húsvét vasárnapján fedezték fel a szigetet, rajta ezekkel a grandiózus szobrokkal. Azóta is foglalkoztatja az embereket sok kérdés a hellyel kapcsolatban, de csak a 20. század második felétől lett lehetőség rá, hogy nagyobb számban ide tudjanak utazni a kíváncsi látogatók is. 

1967-ben indult be a polgári légi forgalom, 3 évvel később már a Húsvét-szigetről is közlekedett egy gép hetente. A következő évben már Tahiti felől is beindult a légi közlekedés, úgyhogy ma már a lakosság nagy részének a turizmus a megélhetési forrása. 

Idegenvezetők várják a látogatókat a szigeten, akik terepjárókkal vagy hátaslovakkal utazhatják be a környéket. A vulkanikus terep nehéz ugyan a gyalogláshoz, de az edzettebb, gyakorlottabb turisták gyalog is körbejárhatják ezt a csodálatos helyet. 

A sziget területének 40%-a a Rapa Nui Nemzeti Park része, ami világörökségi helyszín is egyben. Szigorúan tilos kihozni a szigetről régészeti örökséget képező tárgyat, viszont a helyi kézművesektől remek másolatokat lehet beszerezni. 

A Tapati Rapa Nui Fesztivál

Minden év februárjában rendezik meg a Tapati Rapa Nui Fesztivált, ahol kulturális programokban lehet részünk. Zenés, táncos események gazdagítják a rendezvényt, de a moaik faragásait is megismerhetjük. 

Ha nem szereted a telet, irány a Húsvét-sziget, hiszen itt február a legmelegebb hónap! Hosszú a repülőút, de megéri, mert egyedülálló látványt és pazar élményeket kínál ez a gyönyörű sziget. 

Számos kutatás helyszíne

A világnak ez egy nagyon félreeső pontja, úgyhogy tényleg csak a legelszántabbak igyekeznek ide eljutni. A fő jellegzetességet mindenképpen a szobrok jelentik, miattuk zarándokolnak ide sokan. 

Tudósok és felfedezők is érkeztek az elmúlt évszázadok során szép számmal, akik mind igyekeztek a titkokat megfejteni. Megemlítendő Thor Heyerdahl neve, aki tengerbiológus volt, de érdekelte az antropológia is. Az ő munkássága adott alapot a sziget népszerűségének. 

Bár sok elmélet született, valójában senki sem tudja biztosan, hogyan készültek a maoik, és azt sem, hogy miért.

 

[2024.04.17.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
A sürgos egyének közötti kölcsön kínálat szolgáltatás [2024.11.21.]
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között szolgáltatás [2024.11.21.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Hans Zimmer legendás zenéi élőben: Ilyne volt a New Dimension koncert Budapesten
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
beszámolók még