Milyen a weboldalunk teljesítménye? Miért fontos mérni?
Ahogy egy film sikere sem csupán a forgatókönyvön vagy a színészeken múlik, úgy egy weboldal esetében sem elegendő pusztán a megléte. Gondoljunk csak bele: egy zenész számára sem elég, ha megkomponál egy dalt, azt fel is kell tölteni, népszerűsíteni és elemezni kell, hogy hogyan fogadja a közönség.
Ugyanez a helyzet a weboldalakkal is: nem mindegy, hogy miként működik, hogyan viselkednek a látogatók, hol időznek el, és honnan érkeznek. A digitális világban a Search console használata a kulcs, amely olyan részleteket tár elénk, mintha egy rendező a premier után közvetlenül látná a közönség reakcióit.
Elemezzük ki alaposan a weboldalunkat!
Az organikus adatok, valamint a teljesítmény nyomon követése révén lehetőségünk nyílik az optimalizálásra. A Search Console által megtudhatjuk, mely aloldalak vonzzák a legtöbb figyelmet, mely oldalakat hagyják el hamar a látogatók, honnan érkeznek.
Olyan, mintha egy rendező azonnali visszajelzést kapna, hogy egy adott jelenet alatt a nézők kimentek a moziteremből. Ennek tudatában pedig újraírhatjuk a "forgatókönyvet", hogy javítsuk a problémás részeket, és hosszabb időre bevonzzuk a látogatókat.
Mit tudhatunk meg a látogatók viselkedéséből?
Ez rendkívül fontos, hiszen így képet kaphatunk arról, hogy mennyi időt töltenek adott aloldalakon, mely tartalmak kelendőbbek, mi az, ami valóban ott tartja őket, és mi az, ami esetleg “elüldözi” őket. Az ilyen információk birtokában bőven van lehetőségünk a finomhangolásra, hogy a legjobb felhasználói élményt biztosíthassuk.
A technikai hibákat mielőbb javítani kell!
Az adatelemzés során a weboldal hibáit is feltárhatjuk, ami szintén elengedhetetlen lépés, hiszen nem túl bizalomgerjesztő, ha egy vállalkozásnál folyton 404-es oldalakra bukkanunk. Persze az is épp elég probléma, ha túl lassan töltődik be a főoldal. Manapság nem engedhető meg, ugyanis az érdeklődők gyorsan szeretnének információhoz jutni, lehetőleg szitkozódás nélkül.
Ha idejében észleljük ezeket a problémákat, még időben javíthatjuk, amíg esetleg csak néhány látogató vette észre.
Az organikus keresési adatok elemzése
Ha folytatjuk a fenti zenés, filmes párhuzamot, az organikus adatokat úgy értelmezhetjük, hogy mely dallamok találnak leginkább a közönségre, mely számokra keresnek rá a legtöbben. A weboldalunknál is nagy érték ez a tudás, hiszen pontosan ismerni fogjuk azokat a szavakat, kifejezéseket, amelyek révén ránk találtak a keresőből.
A bejövő linkek jelentősége
A Search Console lehetőséget ad a bejövő linkek ellenőrzésére, és segít felmérni azok minőségét. Ha egy megbízható oldal linkel ránk, az olyan, mintha egy neves kritikus ajánlaná a zenénket – növeli a hitelességünket a keresőmotorok szemében is.
Mit nyerhetünk a weboldalunk elemzésével?
A kinyert adatok alapján eldönthetjük, hogy mely tartalmakat érdemes bővíteni vagy átdolgozni, hogy milyen kulcsszavakra kell összpontosítanunk, és hogy miként javíthatjuk a SEO stratégiánkat. Ennek eredményeképp pedig növelhetjük az organikus forgalmat.
[2024.08.24.]