Budapest Bár
Az együttes története 2007-ben kezdődött. Zenészek és énekesek laza szövetségének indult – aztán rövid idő alatt igazi csapattá, produkcióvá nőtte ki magát.
A Budapest Bár zenekart eredetileg Farkas Róbert (hegedű, gitár) alapította azzal a szándékkal, hogy friss lendületet adjon a kávéházi cigányzenei hagyománynak. Robi a Zeneakadémián ismerkedett meg zenésztársaival: Farkas Mihállyal (cimbalom) és Ökrös Károllyal (harmonika, zongora). A zenekarhoz csatlakozott negyedik tagként Misi öccse, Farkas Richárd is (bőgő). Az alapzenekar összeállt, már csak valami különleges, mai hangzás hiányzott belőle. Így született meg az ötlet, hogy meghívjanak néhány kiváló magyar pop és rock énekest, napjaink zenéjének meghatározó személyiségeit. Régi filmslágereket, kuplékat és táncdalokat dolgoztak fel, mívesen hangszerelt cigányzene kíséretében.
A magyar és cigány művészek együttműködésén alapuló produkció merész ötlete bevált: a Budapest Bár teltházakat vonzott a MÜPA Hangversenytermében, a Katona József Színházban, az A38 Hajón, Debrecenben és a Trafóban, s a nyári fesztiválok egyik keresett programja lett. Minőségi, különleges, szórakoztató muzsikája mindenkihez szól, aki szereti a jó zenét.
A Budapest Bár zenekar: Farkas Róbert (hegedű, gitár), Farkas Mihály (cimbalom), Ökrös Károly (tangóharmonika, zongora) és Farkas Richárd (bőgő), közreműködik: Illés Ferenc (gitár) Ének: Behumi Dóri (ex-Jazz + Az), Ferenczi György, Frenk (ex -Hiperkarma), Keleti András (Colorstar), Kiss Tibi (Quimby), Kollár-Klemencz László (Kistehén tánczenekar), Lovasi András (Kispál és a Borz), Németh Juci (nemjuci), Ruttkai Bori (Specko Jedno), Szűcs Krisztián (HS7). Vendég: Mazz Swift Producer: Gáncs Andrea.
2010. március 15. alkalmából díjeső hullott a Budapest Bár háza táján: Farkas Róbertet, a zenekar vezetőjét a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel, Kiss Tibor énekest a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével, Lovasi Andrást pedig Kossuth-díjjal tüntették ki.
“Váratlanul ért a díj, hiszen a Budapest Bár mindössze két éve létezik, a kitüntetésekkel pedig általában a hosszabb időn át végzett tevékenységet jutalmazzák. Úgy gondolom, hogy a Magyar Köztársasági Arany Érdemkeresztet nemcsak a Budapest Bárnak, hanem egész eddigi munkámnak is köszönhetem, ugyanakkor azt hiszem, hogy az elismerés zenésztársaimat és a Budapest Bár összes tagját is megilleti. Külön öröm számomra az is, hogy zenénkkel elfelejtett dalokat elevenítünk fel, és kedveltetünk meg fiatalokkal. Az már csak a hab a tortán, hogy egyidőben kaptam kitüntetést barátaimmal, Kiss Tiborral és Lovasi Andrással.” – nyilatkozta Farkas Róbert a kitüntetés átvétele után.
[2010.02.12.]