A nemzetközi sikerek hatására megújul az oktatás a Zeneakadémián
Elsöprő sikerrel mutatkoztak be a Zeneakadémia növendékei és elismert tanárai a nemrégiben Sanghajban tett többnapos látogatás alkalmával: a mesterkurzusok és a kínai növendékekkel közös záróelőadást egyaránt nagy érdeklődés kísérte.
A Zeneakadémia, a gyarapodó nemzetközi elismerések birtokában oktatásának megújítását, elsőként a zenekari képzés átalakítását tűzte célul. Minderről az intézmény november 6-án megrendezett sajtótájékoztatóján esett szó.
A Zeneakadémia november 6-i sajtótájékoztatójának egyik témáját az intézmény sanghaji útjának tapasztalata adta. 2007 szeptembere óta zajlik a Magyar Kulturális Évad Kínában, melyen a magyar kulturális élet színe-java mutatkozhat be a kínai közönségnek. A rendezvénysorozat keretében október 16. és 22. között került sor a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanárainak mesterkurzusára a Sanghaji Zeneművészeti Konzervatóriumban.
A mesterkurzust Marton Éva, a Magánének Tanszék vezetője, Devich János csellóművész, egyetemi tanár és Perényi Eszter hegedűművész, a Vonós Tanszék vezetője tartotta: az Egyetem elismert tanárai vezette kurzusok igen nagy népszerűségnek örvendtek a kínai növendékek körében. A mesterkurzus befejezéseként Kodály egy művét, valamint egy kínai zeneművet adtak elő kínai és magyar növendékek. A hangverseny telt ház előtt, nagy sikerrel zajlott a kínai városban.
Ugyancsak Sanghajban kerül sor november 24-én a zenei felsőoktatási intézmények konferenciájára, melyre meghívást kapott dr. Batta András, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora is. A konferencián a Zeneakadémia vezetője egy együttműködési megállapodás aláírásáról – a kölcsönös hallgatói látogatások, a tudásmegosztás lehetőségeiről, növendékek és tanárok cseréjéről – is tárgyal majd sanghaji partnerével.
– Zeneakadémia –
[2007.11.19.]