A víg özvegy újra az Operett színház színpadán
A legenda szerint a bécsi ősbemutató, 1905.12.30. óta nincs olyan este, hogy valahol a világon ne játszanák A víg özvegyet. Bemutatták opera- és operettszínpadokon, készült belőle tévé- vagy filmváltozat. Béres Attila rendezésében, új szereposztással hódit majd Lehár örökzöld műve, melynek színhelyét takarják egyelőre jótékony hullámok… Minden kiderül 2007. december 13-án.
A víg özvegy számos világhírű slágere egy fájdalmasan szép szerelmi történetet foglal keretbe. Glavari Hanna, a dúsgazdag özvegy hosszú évek múltán újra találkozik fiatalkori szerelmével, Danilovics Danilóval. Mindketten változtak az évek folyamán: a nő gyanakvó lett és kemény, a férfi cinikus és lump. A múltbeli tévedések és a jelenbeli sértések pedig nem hagyják, hogy a két egymásnak teremtett ember könnyen megtalálja az utat a másikhoz. Egy nehezen meg- és újraszülető szerelem története az övék, melynek hátterében egy gazdasági válsággal küszködő délkelet-európai kisállam politikusai taktikáznak a maguk és az ország túléléséért...
Ismerős a történet? Persze - s nem is feltétlenül csak a színpad vagy a mozivászonról. Annyit már most elárulhatunk, Béres Attila rendezése nem nélkülözi majd az aktualitásokat... S - reméljük - ez is csak fokozza majd a darab sikerét. Mert A víg özvegy senkit nem hagy hidegen. Habár anno Karczag Vilmos, a Theater an der Wien direktora nem hitte, hogy a közönség szeretni fogja Lehár művét...„A próbák során kiderült, a zene nem sokat ér, s alaposan megbukunk! Miután a bukás előre látható, a kiállításra nem sokat költöttünk. Csak négy hetet akarunk kihúzni, akkor remélem sikeres premierünk lesz!" - mondta egy barátjának. Nem lett igaza, ámbár borúlátása érthető volt, hiszen Lehár a karmesteri pulpituson, a dirigáláson túl, komponált és hangszerelt egyszerre!
Az Operettszínházban most újra színpadra kerül A víg özvegy - Ari-Nagy Barbara alkalmazta mai színpadra Viktor Léon és Leo Stein szövegét. Egyértelmű, a Béres Attila rendezte új produkció - Daróczi Sándor díszletével, Füzér Anni jelmezeivel és Bodor Johanna koreográfiájával - fiatalságával, frissességével hódít majd Budapesten, de Bécsben is, hisz' ez a produkció lesz a 2008-as bécsi futball Európa-bajnokság kulturális szenzációja! Méghozzá sztárszereposztásban!
(Operett)
BEMUTATÓ: 2007. DECEMBER 13, 14.
Szereposztás:
Glavari Hanna: Kalocsai Zsuzsa/Sáfár Mónika
Gr. Danilovics Daniló, követségi titkár: Dániel Gábor/Vadász Dániel
Báró Zéta Mirkó, nagykövet: Haumann Péter/Mikó István
Valencienna, a felesége: Lukács Anita/Bucsi Annamária
Camille de Rosillon: Vadász Zsolt/Cselóczki Tamás
Nyegus, mindenes: Mészáros Árpád Zsolt/Szabó P. Szilveszter
Sebastian Cascade: Kerényi Miklós Máté/Sánta László
Raoul Saint Brioche: Peller Károly/Szabó Dávid
Kromov, politikai tanácsos: Jantyik Csaba/Dézsy Szabó Gábor
Olga, a felesége: Kékkovács Mara/Bódi Barbara
Bogdanovics, a konzul: Marik Péter/Langer Soma
Sylviane, a felesége: Peller Anna/Nádasi Veronika
Prisics, katonai attasé: Oláh Tibor/Péter Richárd
Praskovia, a felesége: Papadimitriu Athia
Meglepetés sztár: Lehoczky Zsuzsa/Oszvald Marika
Közreműködik: a színház ÉNEK- ÉS ZENEKARA, valamint BALETTKARA
Szöveget írta: Viktor Léon és Leon Stein
Versek: Baranyi Ferenc, Eörsi István, Ari-Nagy Barbara
Mai színpadra alkalmazta: Ari-Nagy Barbara
Vezényel: Makláry László, Silló István
Díszlettervező: Daróczi Sándor Jelmeztervező: Füzér Anni
Zenei vezető: Makláry László Karigazgató: Kéringer László
Koreográfus: Bodor Johanna Koreográfus asszisztens: Szabó Erika
Rendezőasszisztens: Lázár Katalin, Nagy Beáta
Játékmester: Aczél András
Rendező: Béres Attila
[2007.12.10.]