Egy milliót ér a Zeneakadémia új hangszere
Új hangszert avathat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, miután a Népzene szakirány jelentős támogatást kapott a CIB Bank Társadalmi Felelősségvállalás Alapítványától. Az Egyetem megrendelésére készült milliós értékű egyedi hangszert a bemutatón a szakirány tanára, Balogh Kálmán szólaltatja meg.
Bár a népzene évtizedek óta tantárgy a Zeneakadémián, korábbi kezdeményezések után az egyetemi szintű, népzene szakos oktatás csupán 2007 szeptemberében indult.
A népzene szakirányt CIB Bank Társadalmi Felelősségvállalás keretében segíti, ugyanis még 2007-ben szimbolikusan örökbe fogadták a képzésnek ezt a jellegzetes és vonzó ágát. Az egymillió forint értékű koncertcimbalmot az LFZE egyéni megrendelésére Nagy János hangszerkészítő alkotta meg.
A hangszer külső megjelenését az anyagában díszített mahagóni fa határozza meg, készítőjének célja az volt, hogy méltó lehessen a legpatinásabb magyar koncerthelyszínhez, a Zeneakadémia nagyterméhez is.
Az új cimbalom a népzene szakirány fellegvárában, a Köztelek u. 8-ban szólal meg először, ünnepélyes keretek között június 10-én, kedden délután 4 órakor. Az adományozók képviselői és az Egyetem, illetve a szakcsoport vezetése mellett a hangszer készítője is jelen lesz. Az ünnepségen a hangszert a cimbalom főtárgy tanára és nemzetközi hírű művésze, Balogh Kálmán avatja fel játékával.
– Zeneakadémia –
[2008.06.13.]