Stray Dog Studio
Stray Dog Studio alapjait 2003 fektették le. Folyamatos fejlesztések során 2005-ben alakult ki az eszközpark. A digitális stúdiók világában alternatívát szeretnének nyújtani. A felvételtől a keverésen át egészen a masterelésig az összes munkafolyamatot analóg berendezésekkel végzik. A modern elvárásoknak megfelelően Pro Tools felvevő rendszer segítségével történik a rögzítés, akár 32 sávon szinkronban.
A hatvanas évekbeli csöves Neumann mikrofonok a legalkalmasabbak az emberi énekhang rögzítésére; de ez csak az érem egyik oldala. Ha nem ’vintage ’, kevésbé színezett felvételről van szó akkor, pedig a Neumann PM FET-es sorozat kerül előtérbe. Akusztikus hangszerek rögzítésére az AKG és Shure mikrofonok állnak rendelkezésre. Gitár- és basszus ládák felvételénél, szintén vintage és a kevésbé színezett neutrális mikronokból válogathatunk. A mikrofon előfokok (PreAmp) kérdésében is a teljeségre törekedtek: transzformátorral szimmetrizált bemenetű Amek 9098 és csöves SPL Goldmike előfokok biztosítják a megfelelő dinamikát és az alacsony zajszintet ’meleg’, analóg hangzás mellett.
A legfontosabb munkafolyamatot, a keverést (mixing) digitális és analóg formában is meg tudják valósítani. A Pro Tools TDM rendszer a digitális összegzés élmezőnye. Analóg téren, pedig Ruppert Neve tervezte 32 sávos és 8 buszos Amek Scorpion pultot használnak. Az egyedi hangzás kialakításánál és a dinamikatartomány kontrollálásában fontos szerepet játszhatnak az analóg és digitális dinamika processzorok, zengetők, késleltetők és egyéb modulációs effekt berendezések.
A kiváló akusztika és lehallgató berendezéseknek köszönhetően a masterelés, a zenei anyag végső formába öltöztetése, nemzetközi szabványoknak megfelelően tudják elvégezni. Ráadásként a végső anyagot kétszer félsávos Revox A700 szalagos magnóra rögzítik, így biztosítva a legkellemesebb spektrális egyensúlyt a masterelt zenében.
[2008.09.22.]