2024. november 22. | péntek | Cecília nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Linkek
Medipress
Kapcsolódó cikkek
Dráma! Zenét hallgatott - elütötte a vonat
Kapcsolatok
Legnépszerűbb csengőhangok

Ne tekerd fel a hangerőt, mert káros

Ha legközelebb fel akarod tekerni a hangerőt, légy óvatos! Egy ausztrál állami kutatás szerint a fiataloknál tartós halláskárosodás alakulhat ki, ha zajos bárokba járnak vagy túl hangosan szól fejükön a fülhallgató.

A minap megjelent jelentés szerint három ausztrál lakos közül kettő szenved valamilyen fokú halláskárosodástól. A 18-34 éves korosztály 70 %-a számolt be fülcsengésről, mely a tartós károsodás jele lehet.

"Ez talán az ausztrál fiatalok életstílusa miatt van, akik sokat járnak zenés szórakozóhelyekre, és fülhallgatón át hallgatnak zenét” – állítja a „Hallasz, Ausztrália?” címmel ellátott jelentés, melyből kiderül, hogy a felnőttek 41 %-a havonta legalább egyszer használ fülhallgatót. A fiatalok 76 %-a fülhallgatóval használja mp3-as lejátszóját. 60 %-uk olyan hangerőn üzemelteti a készüléket, mely károsítja a fülüket.

A jelentés felszólítja az embereket, hogy mérsékelt hangerővel hallgassák mp3-lejátszóikat, hogy megóvják hallószervük egészségét. Harvey Dillon professzor a Hearing Australia munkatársa elmondta, hogy sok fiatal fel sem ismeri halláskárosodását. „A hangos zene káros hatású lehet, és ha így van, a sérülés bizony tartós.” – tájékoztatott Dillon.

Gyakori a hallásprobléma

„Melyik hangerő okozhat károsodást? Ha a többi embernek kiabálnia kell, hogy meghalljuk zenehallgatás közben, akkor lejjebb kell tekernünk a hangerőt.”

Az mp3-lejátszók egyre gyakrabban okoznak hallásproblémát a fiataloknál, a 16-20 év közöttiek közül minden ötödiknél áll fenn a belső fül károsodása, figyelmeztettek német orvosok kedden.

Az általában az időskorral összefüggésbe hozott hallásproblémák újabban a huszonéves korosztályban is előfrodulnak, mondta el a Német Fül-orr-gégész Szövetség (HNO).

Az Európai Unió rendelkezései szerint a hordozható audiolejátszók maximális hangereje 100 decibel lehet, ám a HNO szerint ez már túl hangos. A munkahelyeken már 85 decibeles zajszinttől fülvédőt kell viselni a dolgozóknak. A szövetség arra szólította fel a lejátszók gyártóit, hogy viselkedjenek „felelősebben” és pontosan tájékoztassák a fogyasztókat a túl hangos zene hallgatásának egészségügyi veszélyeiről.

- Medipress -

[2009.02.03.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
-Billentyűs zenész [2024.10.28.] apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Hans Zimmer legendás zenéi élőben: Ilyne volt a New Dimension koncert Budapesten
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
beszámolók még