Indul a 2006-os Djabe turné
Külföldi sikerek után, új lemezének bemutatásával, ismét itthon turnézik a Djabe zenekar.
Az Arany Zsiráf, eMeRTon és PRinceAward díjas Djabe zenekar, mely az elmúlt években nagy múltú külföldi fesztiválok egyik legkeresettebb magyar meghívottja lett, megjelentette új CD-jét SLICES OF LIFE / ÉLETKÉPEK címmel.
A zenekar 2006. február 24. és 2006. március 4. között országos turnén mutatja be az új lemez anyagát. Így a pori, stockholmi, burghauseni, banskói, hradec karalovei és még sok más külföldi közönség után, a magyar nézők is élvezhetik, a decemberben Surround Music Award (Los Angeles) díjra jelölt együttes magával ragadó, profi játékát.
Az együttes új felvételein továbbfejlesztette a nemzetközileg is sikeres, Táncolnak a kazlak hangzásvilágát. Egy lendületesebb, dinamikusabb anyagot láthat, aki jegyet vált a 8 állomásos koncertsorozat valamelyik állomására.
A zenekar megszokott összeállításában lép színpadra:
Barabás Tamás – basszusgitár
Égerházi Attila – gitár
Sipos András – ének, ütőhangszerek
Kovács Zoltán – zongora
Banai Szilárd – dob
Kovács Ferenc – hegedű
A turnét ezúttal is fémjelzi majd a Djabétól megszokott kitűnő hangzás és a látványos fénytechnika, melynek állomásai a következők:
február 24. péntek - Szolnok, Szolnoki Főiskolai Sportcsarnok (volt Olajcsarnok)
február 25. szombat - Debrecen, Tóth Árpád Gimnázium
február 26. vasárnap - Miskolc, Diósgyőri Ady Endre Kulturális és Szabadidőközpont
február 28. kedd - Pécs, Pécsi Ifjúsági Központ
március 1. szerda - Veszprém, Városi Művelődési Központ
március 2. csütörtök - Mosonmagyaróvár, Flesch Károly Kulturális Központ
március 3. péntek - Budapest, Petőfi Csarnok
március 4. szombat - Keszthely, Goldmark Károly Művelődési Központ és Szabadtéri Színház
„Mitől is jó egy zenekar? Legyen őszinte a zenéje, akarjon valamit közvetíteni a hallgatók felé. Törekedjen az eredetiségre, de ne a mindenáron való elkülönülés legyen a célja. Legyen világos zenei koncepciója. Az együttes tagjai legyenek a hangszerük avatott mesterei, legyenek zeneileg képzettek; olyanok, akik képesek bárhol és bármilyen körülmények között a professzionális megszólalásra. Mind művészként, mind magánemberként legyenek egymásra inspiráló hatással, ugyanis az egységes zenekari megszólalás nem a megszólaló hangszerek
egyszerű összege, hanem zenei szintézise, ami magasabb szintre emeli az együttzenélés élményét.
Egy jó zenekar mindig képes a megújulásra. Megújulásra, de úgy, hogy a korábbi zenéik alapértékeit tudatosan képesek megőrizni, és megőrizve újraértelmezni. Azért különlegesen jó együttes a DJABE, mert mindezeknek az igényeknek képes megfelelni.
A DJABE zenekar legújabb CD-jéről (Életképek, 2005.) a zenei megújulás, a megőrizve megújulás szellemében írok. Úgy érzem többszöri meghallgatás utáni is, sőt egyre intenzívebben, hogy ezzel a zenei anyaggal a DJABE zenekar végérvényesen megérkezett a nemzetközi élvonalba. Szerintem ugyan eddig is ott volt, de ez után a CD után a mostanáig fanyalgók is kénytelenek lesznek lábhoz tenni a fegyvert, és újra betenni a CD-t a lejátszóba. Erről a korongról árad a frissesség, a lendület, az intellektuális igényesség és a legjobb értelemben vett profizmus. Már a Doromb első taktusai után világossá válik a hallgató számára, hogy kivételes zenei anyagra lelt. Az eredeti bevezető után végig vibráló örömzenélés hallható; lüktetés, dinamika. Összegezve, örömmel lehet gratulálni a DJABE zenekarnak ehhez a kiváló zenei teljesítményhez. A Táncolnak a kazlak album zenei hangulata, - a személyes érintettség miatt is -, kifejezetten lírai és különlegesen intellektuális. Fel is tette a mércét, mégpedig igen magasra. Ezzel az új zenei anyaggal megint sikerült előbbre lépnie az együttesnek.
A kijelölt út helyes, előre a világhírnév felé! Az album borítója finoman ízléses, jól illeszkedik a CD zenei tartalmához.”
Kovács Miklós kritikája
[2006.01.09.]