Fonogram - Az idei év nagy nyertesei!
Mivel a magyar TV egyenesben közvetítette, a szervezők nagyon kitettek magukért. Legalábbis a tavalyival összehasonlítva nagyságrendekkel jobban ment a dolog. Kimaradtak a kínos szünetek, ha valaki nem tudta hol a helye megmondták neki, ha valaki nem a mikrofonba beszélt akkor rászóltak, szóval majdnem Hollywood.
Legalábbis elméletben. A bejáratnál 12nm vörös szőnyeg várta a zenészeket 7 órakor. Olyannyira hét órakor, hogy az előbb jövő Irigy Hónaljmirigy tagjait a kemény biztonsági őrök visszazavarták, mondván, hogy majd 7-kor jönnek az oroszok és utánuk lehet bevonulni. Tehát mindenki visszaballagott az autójába és a jó melegben várta az orosz lányok eljövetelét. Ha összeadom az emberórákat akkor valószínűleg ebben az országban oroszokra ennyit még nem vártak... Egy nagy fekete autó hozta a taTu legénységét, és jöttek... majd fél óra késéssel. Sebaj lássuk a bevonulást. Vége a bevonulásnak. A lányokat a kétméteres kigyúrt szekrények 2,6 másodperc alatt tolták fel a lépcsőn. A rajongók még fel sem eszméltek, és már jöhetett is a magyar sztársereg.
Benn legalább meleg volt, és le lehetett ülni. Már mindenkinek a saját helyére, merthogy élő adás lesz, kéretik nem mozogni, csak tapsolni. A TV-sek jól megdolgoztak a közvetítésért, és utólag végignézve a felvételt alig volt baki amibe bele tudtam volna kötni.
A melegítést Arash végezte a kis Rebekájával, majd kezdődött a műsor. Szépen sorban ahogy kell sorolták a díjazottakat, a nyertesek kivonultak, elmondták kinek mit köszönnek és levonultak.
Néhány meglepetés azért volt. Dusán 60. születésnapja alkalmából kapott egy Fonogram díjat műsoron kívül. Nagyon meg is érdemelte. Amit ő eddig csinált az mindenképpen tiszteletre méltó. Remélem, hogy a mostani díjazottak között is lesznek akik még hatvan évesen is el fognak jönni a Fonogram gálára. Azt talán majd három dimenzióban élvezhetjük, mintha mindenki ott ülne közvetlenül a színpad előtt.
Néhány magyar zenei díjat nem magyarok adtak át, de mind Arashnak, mind a taTu lányoknak becsületére legyen mondva, hogy helyből ki tudták mondani a nyertes nevét (jó, egyszerű dolguk volt, de akkor is).
Kaptunk (már a zenehallgatók) egy kis már-már szokásosnak mondható fejmosást, hogy ne másoljuk a zenét, stb. Mindamellett, hogy teljesen egyetértek az ilyen jellegű kezdeményezéssel, és a legális zenehallgatás mellett teszem le a voksomat, már kezd elcsépelt lenni az üzenet, és van egy érzésem, hogy már senki nem figyel oda rá. Bele kéne erősíteni, mert ez így nem lesz eredményes.
Caramel meg valamiért elfelejtett átvenni az egyik díját... A TV közvetítés után azért előkerült, és átvette a díjat ő is. És folyt a műsor, jöttek a fellépők, Crystal, Depresszió, Ákos, Tóth Vera, Kistehén, és a többi szépen sorban.
És miután lezajlott a díjátadó jött a taTu koncert(ecske). Legalább ennyit kaptunk belőlük, lehet, hogy ezzel letesztelték a magyar rajongótábort, és ezután eljönnek rendes koncertre is. Talán. De ha mégsem, egyszer már láttuk őket.
Végül álljanak itt a díjazottak, és innen távolról is szeretnék gratulálni minden nyertesnek, jelöltnek, és a zenei élet egyéb napszámosának a tavalyi évhez, és az ideire is kívánok legalább ennyi jó zenét.
Sir Oesh
Fonogram - Magyar Zenei Díj 2006 - nyertesek:
Az év hazai rock albuma:
ZORALL - Randalíra (FF Film & Music)
Az év külföldi rock albuma:
FOO FIGHTERS - In Your Honor (Sony BMG)
Az év hazai modern rock albuma:
QUIMBY - Kilégzés (Tom Tom)
Az év külföldi modern rock albuma:
SYSTEM OF A DOWN - Mezmerize (Sony BMG)
Az év hazai pop albuma:
NOX - Ragyogás (Universal)
Az év külföldi pop albuma:
GWEN STEFANI - Love.Angel.Music.Baby (Universal)
Az év hazai dance vagy elektro albuma:
YONDERBOI - Splendid Isolation (CLS)
Az év külföldi dance vagy elektro albuma:
BODYROCKERS - Bodyrockers (Universal)
Az év hazai hagyományos szórakoztató zenei albuma:
MÁRIÓ - Velencei nyár (EMI)
Az év hazai rap vagy hip-hop albuma:
DOPEMAN ÉS KICSI DOPE - Alias Pityinger fiúk (Magneoton)
Az év külföldi rap vagy hip-hop albuma:
KANYE WEST - Late Registration (Universal)
Az év hazai jazz albuma:
SZALÓKI ÁGI - Hallgató (Folkeurópa)
Az év hazai world music albuma:
VEGYES ELŐADÓK, SZERZŐ: BIZEK EMI - Világfalu (EMI)
Az év hazai gyermek albuma:
SZABÓ GYULA - A nagy mesemondó (Fortuna Records/Zeneker Kiadó)
Az év hazai filmzene albuma:
FILMZENE - Fej vagy írás (Tom Tom)
Az év külföldi filmzene albuma:
FILMZENE - Madagascar (Universal)
Az év hazai felfedezettje:
CARAMEL (Tom Tom-Universal)
Az év hazai dala:
KISTEHÉN TÁNCZENEKAR - Szájbergyerek (Twelve Tones)
[2006.01.23.]