Ismét hódítottak a ringó csípők
Forró hangulatú táncest a világ egyik leghíresebb hastánc-művésznőjével, kitűnő magyar tánccsoporttal.
Március 19-én, vasárnap az A38-as hajón rendeztek hastánc fesztivált. Az általában megszokott hastáncfesztiválokhoz képest egy teljesen más hangulatú estben volt részünk.
Az élőzene kellemesen feldobta a hangulatot, a dobokkal együtt tapsolt és ujjongott a közönség. A lírai számokat előadó szír énekesnőt egy tunéziai zenekar, az Es-Suhur kísérte. Játszottak tradicionális tunéziai számokat és klasszikus, közismert arab előadók számait saját feldolgozásban.
A sokak által és nemcsak hazájában nagyra becsült
Oum Kalthoum számait is hallhattuk. Az énekesnő érzelmileg túlfűtött, nemre, korra és kultúrára való tekintet nélkül mindenkit megérintő előadása egyeseket annyira megfogott, hogy felugrottak a színpadra és lelkesen végigtáncolták a számokat.
Az amatőr táncosok előadása csak annyiban volt zavaró, hogy eltakarták az énekesnőt, aki így a háttérbe szorult, pedig számomra az ő arckifejezése sokkal érdekesebb lett volna, mint a lelkes közönség eme képviselőié.
A műsor első felében az élőzenére előadott orientális táncot olyan magyar származású táncosnők mutatták be, akik felvették volna a versenyt bármelyik vérbeli, született hastáncossal. A fesztiválon a hastánc hazai képviselői között láthattuk az
Art of Orient tánccsoport tagjait - Németh Krisztina Amirát, Nieto Mercedest, Schäfer Katalint. Kézmozdulataikon, tekintetükön, a közönséggel felvett kapcsolatukon, a természetes könnyedségükön tisztán látszott, hogy nem először állnak színpadon.
Bevallom őszintén, hogy nekem az ő előadásuk jobban tetszett, mint a sztárvendég
Hadia-é. Ezzel együtt a Kanadából érkezett világsztár korát meghazudtoló módon hódított a közönség soraiban. Az est különleges élményt adott, nagy kár, hogy a hajón a füstmentességre felhívó jelek ellenére sokan dohányoztak.
Nóri[2006.03.24.]