A zene világa kézműves szemmel
A Magyar Kézművességért Alapítvány országos kiállítása a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban július 9-től augusztus 6-ig.
A kiállítás a zene világához kapcsolódó kézműves alkotások szerepelnek. Ezek egy részét a kettős emlék-évforduló alkalmából Bartók és Mozart személye és műveik – mint például A fából faragott királyfi, A Kékszakállú herceg vára, illetve a Varázsfuvola – ihlették. A faszobrász-, keramikus-, kőfaragó-, nemezelő-, kéziszövő-, gobelin- és intarziakészítő-mesterek munkáin ábrázolt alakokat a 125, illetve 250 éve született zeneszerzők jelenetei és szereplői hívták életre.
Szintén a zene világához tartoznak a kiállításon bemutatott hangszerek - mesterhegedűk, brácsák, csellók, népi hangszerek - is. A kiállított zeneszerszámok között két különlegesség is található: a carrarai fehérmárványból készült (működőképes!) hegedű és egy octavin elnevezésű fúvós hangszer, amiből mindössze kettő van a világon.
A kiállítás a magyar tárgykultúra hagyományait tisztelő és az újdonságok iránt fogékony múzeumlátogatók számára egyaránt különleges élményt nyújt. A kiállítás augusztus 6-ig látható a Vajdahunyadvárban, ezután „elköltözik” a keszthelyi Festetics Kastély Kocsimúzeumába, és ott szeptember 14-ig tart nyitva.
A bemutatott tárgyakról a Magyar Kézművesség Alapítvány színes fotóalbumot készít, melyben a résztvevő alkotók egy-egy munkája szerepel.
Belépőjegy felnőtteknek 600 Ft, míg a gyermekeknek és nyugdíjasoknak 300 Ft-ba kerülnek.
- bizso -
[2006.07.13.]