Zene és látvány
A Jazzteátrumot három éve rendezték meg először, azóta a Szentendrei Nyár egyik legszínvonalasabb rendezvényévé nőtte ki magát a rendezvény.
A Jazzteátrum három nagyon fontos alappillérre épül: a vizuális pluszra, az egy hangszercsoport köré épített programra, és a jazz zenészek fiatal generációjának bemutatására.
A rendezvényt különleges fényfestészet teszi egyedivé, a zenészeket pedig több projektoron VJ-k kísérik a zenéhez kitalált mozgóképekkel. A VJ a könnyűzenei életben és a partikultúrában már jól bevált módszer, ám a jazz zenészek minden évben örömmel csodálkoznak rá a különleges látványra. Ebből a különleges együttesből származik a Jazzteátrum elnevezés is, hiszen ezáltal az igazi élményt a vetített képek, a mozgóképek és a zene együttese adja meg.
A pengetős hangszerek vannak soron
Az hogy minden évben egy hangszercsoport köré szervezik a programot, szintén tudatos választás. Az első évben a billentyűsök voltak előtérben, a Magyar Rádió jazzversenyének döntősei mellett olyan „nagy öregek” is felléptek, mint Szakcsi-Lakatos Béla. A második évben a fúvós hangszerek játszották a főszerepet. Vendégül látták akkor az amerikai Kyle Gregoryt, és az izraeli Ad Matai zenekart. A tavalyi Jazzteátrumon ütős karnevált rendeztek.
A szervezők minden évben arra törekszenek, hogy ne csak a látvánnyal, de különleges közös produkciókkal, jam session-ökkel tegyék felejthetetlenné a produkciókat. A tavalyi évben Horváth Kornél és két fiatal kollégája: Lukács Miklós és Dés András közös produkciója egészen hihetetlen élményt adott.
Idén a pengetős hangszerek vannak soron. Tehetséges fiatal jazz zenészek: György Mihály, Horváth Pluto József, Papesch Péter és Herr Attila fogják megmutatni, hogy a basszusgitár, a gitár, vagy éppen a buzuki igenis képes kiemelt szerepet játszani bármely formációban. Az este végén pedig pengetős jam session-nel búcsúzunk a közönségtől.
- bzs -
[2006.07.20.]