Népszerű a Heineken tehetségkutató – még lehet jelentkezni
Mint arról korábban beszámoltunk, a Thirst Studio műfaji határok nélkül keresi a fiatal tehetségeket, akiknek a legjobb hazai producerek segítsége mellett stúdiólehetőséget és fellépéseket biztosít. A győztes pedig Londonban tökéletesítheti munkáját egy neves nemzetközi producerrel. Augusztus 31-ig legalább egy saját szerzemény beküldésével nevezhetnek a zenészek a versenyre. A fejleményekről Falaky Zsolt szervezőt kérdeztük.
Milyen eddig az érdeklődés a megmérettetés iránt? Eddig több, mint 1700-an töltötték le a jelentkezési lapot a Heineken honlapjáról (www.heineken.hu Thirst Studio) és megérkeztek az első pályázatok is postafiókcímünkre, amelyekről elmondható, hogy műfajilag a legkülönbözőbb stílusokat ölelik fel a rocktól az etno-n keresztül a hiphop-ig.
Hogy zajlik a jelentkezést követően a megméretetés? A beérkezett pályaművek több rostán keresztül jutnak el addig, hogy a zsűri kiválasztja közülük azt az 5-6 anyagot, amelyek szerzőivel/előadóival aztán a felkért producerek stúdióba vonulnak. A hangstúdióban 2-2 dalt rögzítenek és végül ezek közül kerül ki az a produkció, melynek közreműködői Londonban egy neves producer segítségével tökéletesíthetik az anyagukat. A felkért zsűri összetétele a garancia arra, hogy – műfajtól függetlenül – objektív, szakmai alapon történjék a kiválasztás. A zsűri tagjai: Bicskei Titusz (Belga, Carbonfools), Biljarszki Emil (Korai öröm, Dalok.hu), Kentaur, Madarász Gábor, Palotai Zsolt, Prieger Zsolt (Anima), Nesta, Nemes Tibor, László L. Gerzson és Suri Imre. Az első rostán a pályaműveket a zsűri név nélkül kapja kézhez, ami további biztosíték arra, hogy elkerüljük a részrehajlást és csak az utolsó körben – a legjobb 12 kiválasztása után - fog számítani minden további információ a produkcióról.
Milyen szempontok szerint bírál a zsűri? A zsűri a szubjektív elemek mellett egy öt pontban meghatározott kritériumrendszer alapján bírálja el a pályázatokat, amelyek az alábbiak: kreatív zenei ötletek, egyedi szerzői megoldások; szerkezeti és formai egység, hangszerelés; egyéni stíluselemek, újszerű zenei hangvétel; szövegtartalom, fonetika/ zenei főtéma; eladhatóság, korszerűség. Nagy hangsúlyt kap ezen belül is az eredetiség, az újszerű hangvétel.
Ha jól tudom, interneten is megjelennek a pályaművek. Mit érdemes erről tudni? Az előzsűri által az első rostán túljuttatott felvételek (produkciónként 1-1 dal) felkerülnek a Dalok.hu sitejára és itt bárki szavazhat rájuk. A legjobbak kiválasztásánál a zsűri a közönségszavazat eredményét is figyelembe veszi. Természetesen később ezen az oldalon lesznek elérhetőek a nyertesekkel készült felvételek is.
- Bíró Zsolt -
[2006.08.14.]