Exkluzív hangversennyel ünneplik a 100 éves jubileumot
Exkluzív koncerttel készül a Zeneakadémia a Liszt Ferenc téri épület fennállásának 100 éves jubileuma alkalmából. A rendezvényen a Zeneakadémia épületével egy időben keletkezett művek lesznek hallhatóak: Bartók Béla, Kodály Zoltán, Weiner Leó és Dohnányi Ernő egy-egy műve csendül fel.
A hangversenyen a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarát Kocsis Zoltán vezényli. A magyar zene világhírű fellegvára, a budapesti Zeneakadémia épülete fennállásának 100. évéhez érkezett. Az akkor még Országos Magyar Királyi Zeneakadémia néven szereplő intézményben az oktatás eleinte Liszt Ferenc Hal téri, majd Andrássy úti lakásán folyt.
A Zeneakadémia szecessziós jellegű épületét Korb Flóris és Giergl Kálmán tervei alapján 1904-től 1907-ig építették. Az épületben hosszú története folyamán olyan muzsikusok végezték tanulmányaikat, mint Bartók Béla, Kodály Zoltán, Dohnányi Ernő, Hubay Jenő, Cziffra György, Fischer Annie, Solti György és még hosszan lehetne sorolni a magyar zeneszerzés és előadóművészet nagyjait.
A nagysikerű Alma Malter
A Zeneakadémia 2006-ban indította útnak saját szervezésű hangversenysorozatát Alma Mater koncertek néven. A Zeneakadémia célja saját hangversenyek szervezésével a többi között az, hogy művészeti élmény formájában mutathassa meg az intézményben folyó képzés eredményességét, magas színvonalát.
A Zeneakadémia nemzetközi presztízse, mestereinek rangja, különlegesen tehetséges hallgatóinak sikerei folyamatosan újratermelődő értéket jelentenek. Mindez vonzó befektetésnek kínálkozik a szó szélesebb, vagy ha úgy tetszik: magasabb értelmében. Az üzleti szférával való együttműködésre példa az Alma Mater koncertek sorában a május 18-án megrendezésre kerülő jubileumi hangverseny is.
- A jubileumi koncert műsorának összeállításakor igyekeztünk a Budapesti Zenepalota születését, a századforduló pezsgő hangulatát felidézni. Ezen az estén Bartók, Kodály, Weiner és Dohnányi műveit a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatóiból álló Szimfonikus Zenekar játssza majd, a két szólista a nemzetközi zenei világban is elismert Kelemen Barnabás hegedű- és Fenyő László gordonkaművész lesz.
Reméljük, hogy hamarosan méltó módon újul meg a Zeneakadémia csodálatos épülete és az elkövetkező 100 évben is a fővárosi hangversenyélet meghatározó helyszíne, a világhírű magyar zeneoktatás központja lesz.” – mondta el Batta András, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora.
- NFZ / Kemper T. -
[2007.05.10.]