Döntött a kormány! Történelmi pillanat a 100 éves Zeneakadémia életében!
A kormány a Zeneakadémia épületének rekonstrukciójára a benyújtott pályázatot elfogadta, így közel 10 milliárd Ft európai uniós forrást ítélt meg az idén 100 éves Zenepalota régóta esedékes felújítására. A döntésnek köszönhetően a világhírű zeneoktatási intézmény méltó körülmények között folytathatja tevékenységét.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem által benyújtott pályázat elfogadását a kormány július 25-ei ülésén jelentette be. A döntés eredményeként az idén 100 éves épület rekonstrukciós munkálatai kezdődhetnek meg, emellett ebből a forrásból újul meg a tehetséggondozó Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium, valamint az a Wesselényi utcai iskolaépület is, melyből a későbbiekben az Egyetem új oktatási központja válik majd.
A Liszt Ferenc téri épület felújításának eredményeként a mára elhasználódott infrastruktúrát felváltja egy korszerű, az oktatási és hangversenyzési célokat egyaránt kiszolgáló környezet. A megújult épületben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem növekvő feladatai mellett az európai és a világ zeneéletében betöltött küldetésének megfelelően nagyobb súllyal vehet majd részt a nemzetközi életben, s aktív kezdeményezője és résztvevője lehet hazai és nemzetközi zenei és interdiszciplináris kutatási-, fejlesztési és innovációs programoknak.
Nem csak helyreállítják a műemléket
A Zeneakadémia felújítása nem csak egy 100 éves műemléki épület helyreállítását jelenti: a rekonstrukció eredményeként mód nyílik arra, hogy megvalósulhasson az oktatás és hangversenyzés – a világon példa nélkül álló – egysége. A Zeneakadémia a felújítást követően nemcsak otthont ad a koncerteknek, egyéb rendezvényeknek, hanem a tervek szerint saját maga szervezi azokat, szoros összefüggésben az Egyetem képzési programjaival.
„Történelmi pillanat ez a 100 éves Zeneakadémia életében. Az épület megújulásával a Zeneakadémia a zenei világban betöltött vezető szerepéhez méltó környezetben folytathatja tevékenységét. Az új épület segítségével az intézmény nagyobb mértékű kulturális és turisztikai szerepvállalása is lehetővé válik.” – mondta el Batta András, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora.
[2007.07.26.]