Color
1975-ben, Debrecenben alakult meg a Color zenekar. Törzstagjai a Bokor fivérek voltak: Bokor Gyula (1951) zenekarvezető és billentyűs, Bokor Tibor (1955) basszusgitáros és Bokor Attila (1957) dobos. Társaik voltak: Pólya László (ének, cselló) Lámer Emil (gitár). A Color volt az első olyan vidéki együttes, amely képes volt a hazai rockzene élvonalába jutni.
Kezdetben – 1976 és 1980 között – a szimfonikus rockzenét részesítették előnybe, ezen a területen alkottak maradandót.
1977-ben megnyerték a Ki Mit Tud-ot, - a zenekari kategóriában, - „Panoptikum” című dalukkal. Még ebben az évben a Metronóm 77 Fesztiválon is elindultak, ahol második helyezést értek el. Itt a „Fényes kövek” című szerzeményüket adták elő. A debreceni székhelyű zenekar Bacsó Péter Áramütés című filmjében is feltűnt ezekben az időkben.
1978-ban Szűcs Judith nagylemezét hangszerelték. Szeptemberben megjelent első korongjuk, amely a Color nevet kapta. Ezen az albumon Gulyás Péter Pál költő is közreműködött: szövegíróként volt jelen. A sok hazai koncert mellett a zenekar ebben az évben Svédországban turnézott. A televízióban is bemutatkozhatott a csapat: „Panoptikum” címmel nagysikerű zenés műsort adtak elő. Az első személyi változáson is túlesett a formáció: Pólya László kilépett a Colorból.
1979-ben a Szovjetunióban, Romániában, Csehszlovákiában, az NDK-ban és Lengyelországban turnéztak
1980-ban Lámer Emil elhagyta a Color együttest. Csatlakozott a csapathoz Felkai Miklós (gitár, ének, billentyűs hangszerek).
1981-től kezdődően elsősorban west-coast stílusú dalokkal szerepeltek.
1982-ben jelent meg új nagylemezük, Új Színek címmel.
1984-ben a Bokor fivérek külföldre távoztak, harmadik lemezüket már nem adták ki, a Color zenekar gyakorlatilag megszűnt.
1985-ben Felkai Miklós gitáros Su/Color néven alakította újjá az együttest, de sikereket már nem ért el az új formáció.
1986-ben végleg feloszlott a Color zenekar.
1999-ben CD-n jelent meg újra az Új színek című albumuk.
[2007.02.25.]