Mil
Mil nevét 2006 tavaszán jegyezhették fel először a magyar hiphop hallgatók, ekkor készül el ugyanis Steve és Siska Vérebek című trekkje, méghozzá a szegedi producer alapzenéjére.
A sikeres együttműködést követően Kórboncnok 2007-es 1st című lemezén is helyet kap egy Mil-beat (Hull a merevség), valamint Siska Dühkórján is szerepel két Mil-remix. Talán nem véletlen, hogy miután mindketten készítenek alapokat a fent említett albumokra, Day 2007 októberében megjelenő 20 LP-jén is közreműködik a fiatal producer: a Mortal Kombat és a címadó 20 mellett az év egyik legjobb felvétele, a Smink (a Tezsviir és Zsuzs közreműködésével) is Mil műhelyéből kerül ki. Szerepelt a Tezsviir Viir nem válik vízzé című lemezén, valamint a Wemsical gondozásában megjelent Szegeden Szabadon 1-2-n is. Mindeközben saját instrumentális lemezekkel is megörvendezteti a nagyérdeműt: a sötétebb hangulatú Sociopathic Beatset a lazább Funky Tunes követi, valamint napvilágot lát két remix-lemez is: a Looptroop remixes és a mil.remixes.hu.
Az immár több, mint ezer zenénél járó és a számítógépet MPC-re cserélő Mil időközben egyre inkább a jazzes és a könnyedebb zenék felé fordul. Miután a korábbi munkakapcsolat személyes barátsággá alakul, a mindig innovatív producer felveteti Day-nek, hogy csinálhatnának egy közös albumot. Így születik meg a Day vs. Mil alapötlete, aminek a megvalósítása olyan jól sikerül, hogy az eredetileg EP-nek induló projekt 18 számos nagylemezzé duzzad.
[2009.11.28.]