2024. november 22. | péntek | Cecília nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 

Összes program

Kapcsolódó cikkek
Nemessányi László
     
 
Nemessányi László
Web: http://www.nemessanyi.com
Aktív kapcsolat: Moonflower (énekes, 2000-), Fi-Ne Art Ensamble (basszusgitáros), Merope (basszusgitáros, 2004-)
 
     

Nemessányi László

Nemessányi László zenei pályafutása a Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános iskolában kezdõdött, ahol zongorázni tanult három évig. Késõbb a VI. kerületi zeneiskolában tanult 6 évig nagybõgõzni.

Elsõ zenekarát már 14 éves korában megalakította, együtt játszott Zeffer Andrással, aki később a P. Mobil, a TRB és a Rock Band vezetője lett, Márton Andrrással, a KFT dobosával, Dunai Sanyival, a Szeptember énekesével.

1983-ban jazz zenekart alapítottak és elindultak a Ki mit tud?-on, ahol a középdöntõben estek ki. Pleszkán Frigyes, Illy Dorka voltak a kollegák. Késõbb a Bop Art együttesben játszott Dés László, Zbignew Namislovsky, Siposs Endre, Berki Tamás társaságában. Jártak Donquerque-ben és a San Sebastiani Jazz Fesztiválon.

1986-ban Weszely Ernõvel alkítottak egy fõleg Ray Charles dalokat játszó jazz zenekart. Egy alkalommal még a Kõmûves Kelemen basszus szólamát is eljátszották Koltay Gergely vezényletével, beugróként Margit József barátjuk kérésére. Ugyancsak az Margit József helyetteseként évekig dolgozott a Maxim bárban.

1986-tól a Józsefvárosi Színházban játszott a Szidike lakodalmát, majd Brecht Koldusoperáját, Beregi Péter, Vándor Éva, Pécsi Ildikó, Tóth Judit és Till Attila fõszereplésével. Késõbb, az akkori Nemzeti Színházhoz is meghívták Hubay Miklós - Vas István - Ránki György : Egy szerelem három éjszakája címû mûvének bõgõszólamára. Ez volt az elsõ alkalom, hogy szimfonikus zenekarban ülhetett. Ezt késõbb a Thália Színházban is folytathattam, ahol a Koldusoperát vitték színre. 1994-ben a Nemzeti Színházban Andzej Vajda rendezte a Menyegzõ címû darabot, amelyben szintén bõgõzött.

1987-tõl egy Greenpeace nevû zenekarral dolgozott, gyakran volt közös fellépése Török Ádámmal. 1989-ben még a folk műfajba is belekóstolt (Vasmalom együttes). A Vasmalom 1990-ben megjelent, a "Fonográf" együttes stúdiójában felvett lemeze volt az elsõ kiadott lemez, amin szerepelt.

1990-ben alakítottuk meg Filep Sándor festõművész barátjával a Fi-Ne Art Ensemble együttest. Itt Borlai Gergõ volt a dobos, aki akkor még csak 12 esztendõs volt. Imporivizációs jazz zenét játszottak. Ez a formáció a mai napig létezik, kb 12 lemezük vár kiadásra.

1991-ben az utolsó ORI (Országos Rendezõ Iroda) turnén vett részt, Szandi kísérõzenekarában. Fenyõ Miklós, Pintácsi Viki, Faragó Judy és a "Fókusz" zenekar nagyon jó hangulatban utazott végig az ország sportcsarnokain.

1992 -bent készítették el a Magyar Rádióban Nyesõ Mari elsõ lemezének több dalát.

1993-ban megalakították a Trilogy Triót. Igényes, billentyûközpontú, a Yes és az Emerson Lake & Palmer zenekarokhoz hasonló hangvételû kompozíciókat játszottak, és egy-két ELP song is mûsorukon volt. Nem sokon múlott, hogy a Magneoton kiadja a lemezüket, de sajnos a tárgyalások végül mégsem hozták meg a várt eredményt. A Trilogyban Törõcsik Géza billentyûzött, Rudnai Péter dobolt és Nemessányi László (vagyis én) basszusgitáros énekes dolgoztak. Ez volt az elsõ zenekar, amelyben énekelt. 1994-ben a Magyar Rádió 22.es stúdiójában két dalukat fel is vették.

1994-ben, ez a társaság rögzítette a Yellow stúdióban Ivánka Csaba és Nagy Árpád "Óceán" címû rock operáját. Ez a Magellán utazásáról szóló kitûnõ mû szintén kiadásra vár még. A felvételen a Honvéd Mûvészegyüttes férfikara, Domahidy László, Ivánka Csaba, Nagy Árpád és még sokan mások dolgoztak. Ugyanebben az évben újraélesztették a Topó Neurock együttest Ivánka Csaba kérésére. Új formációként Topó Hungarock Trupp néven léptek fel 1994-ben az Almássy Téri Szabadidõközpontban kb. 1000 ember előtt. Majd ezt további koncertek követték a PECSA szabadtéren. Itt kaptak felkérést az 1994. áprilisában az Automex Kft gondozásában igen kis példányszámban megjelentetett "Az ördög nem alszik" címû CD-ROM lemez felvételére. A lemezt Jankai Béla stúdiójában készítették el. A Topó zenekar pályafutásának Ivánka Csaba halála vetett véget.

1999-ben alakította meg az elsõ saját zenekarát Wasmacska néven. Alapító tagok Varga László, Magyar László, Strausz Tibor és Nemessányi László voltak. A Made in World Center Pub-jában játszottak szombatonként, általában külföldi holland, portugál, francia, német, dán és egyéb, alkalmilag összesereglett közönségnek. Játszottak Free, Led Zeppelin, Bad Company, Deep Purple, Rolling Stones nótákat, sok Rock and roll számot, saját nótákat és Radics Béla dalaiból néhányat. 2000-ben jött a zenekarba Horváth György gitáros és Szebelédi János dobos. A mûsor azóta bõvült Pink Floyd, Ten Years After, Aerosmith, Eric Clapton, Stewie Ray Waugham, Garry More, Lenny Kravitz, Blink 182 számokkal.

2000-től játszott hasonló mûsort a" Moonflower" együttessel is. Kocsi Miklós gitáros, Kalmár Géza billentyûs, Szebelédi János, dob és Nemessányi László basszus a felállítás.

2004. végén alakult meg a Merope együttes. Csízi Ágnes szöveg és zeneszerzõ, énekes, Nemssányi László szerzõ basszusgitáros, Marosvölgyi László dobos.

2005-ben gyerekdalokat írt Aesopus meséiből írott versekre. 2007-ben készült színdarab a gyerekdalokhoz.

[2010.01.29.]

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
-Billentyűs zenész [2024.10.28.] apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Hans Zimmer legendás zenéi élőben: Ilyne volt a New Dimension koncert Budapesten
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
beszámolók még