2025. május 19. | hétfő | Ivó, Milán nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Következő programok ugyanitt
Nem csak én - Falusi Mariann és vendégei:
[2025. május 21.
szerda 20:00]
Thomas Ades és a Bécsi Filharmonikusok
[2025. május 27.
kedd 19:30]
Dalinda
[2025. június 7.
szombat 19:30]
Cory Wong
[2025. június 10.
kedd 20:00]
Morcheeba
[2025. július 2.
szerda 20:00]
Cikkek a fellépőkről
Húsz ország zenészei partyztak a Balatonon
Kezdődik a szerethető fesztivál a Balaton partján
Idén is mindenkit vár a Gyerek Sziget! Már megvan a dala! 
 Világsztárok Paloznakon - jön a következő Jazz Piknik! 
Átadták a rangos magyar zenei díjakat - Artisjus-díj 2015
     
 
Szalóki Ági szólókoncertje
Dátum: 2011. december 30.
péntek 19:30
Helyszín: Művészetek Palotája (MÜPA)
Kapcsolat: Dés András, Juhász Gábor, Kántor Balázs, Mihalik Ábel, Oláh Zoltán, Szabó Dániel, zongorista, Szalóki Ági, Szűcs Krisztián
 
     

Közreműködik:
Szabó Dániel – zongora, hangszerelés, Szűcs Krisztián – gitár, ének, Juhász Gábor – gitár, Oláh Zoltán – nagybőgő, Dés András – ütőhangszerek, Mihalik Ábel – dobok, Kántor Balázs - gordonka

Szalóki Ági első szólókoncertjére készül - jegyek itt

Szalóki Ági a magyarországi énekes kultúra egyre inkább meghatározó művésze.

Sokoldalú kreativitása elsősorban a magyar népzenei hagyomány ismeretében és szeretetében gyökerezik, ám intenzíven merít a jazz és a kortárs költészet forrásaiból is. December 30-án legújabb dalait mutatja be a Művészetek Palotájában. Ezek egy része fiatal és népszerű költők, így Szabó T. Anna vagy Jónás Tamás verseit dolgozza fel – Szabó Dániel jazz-zongoraművész hangszerelésében.

A koncerten Ági zenéjének korábbról ismert, akusztikus kamarahangzása csendül majd fel, amelynek sokoldalúságára egyaránt jellemző az elmélyült, balladás jelleg, a vibráló feszültség és a szabad virtuozitás. Az est izgalmas epizódjának ígérkezik a Heaven Street Seven énekesével, Szűcs Krisztiánnal közös duettek előadása, illetve a koncerten egy Cseh Tamás-dal feldolgozása is elhangzik.

Szalóki Ági a december 30-ai koncert ihletéről:
Gyakran kérdezik, honnan inspirálódom, mikor, hogyan dől el, mit énekelek. Nem zavar- e ez a sokféleség? Egyszerű. Elénekelem, amit az élet ad. Az énekem én vagyok. Utazom a zenével, utaztat a zene, telik az életem. Élet-ének. Énekelek a nemlétről, félelmekről, halálról, születésről, párzásról és szerelemről. Lakásfelújításról, vívódó művészről, magányról. 20. századi és kortárs költők versei, Juhász Gábor, Szűcs Krisztián, Korom Attila és Szalóki Ági dalai szólalnak meg ezen a koncerten.”

Műsoron többek között Szűcs Krisztián, Jónás Tamás, Szabó T. Anna, Háy János, Pilinszky János, Nagy László versei Szabó Dániel hangszerelésében hallhatók.

Jegyek itt.

- MüPa -

[2011.12.24.]

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
gazda szolgáltatás [2025.05.18.]
Gyors kölcsön alacsony kamatlábbal minde szolgáltatás [2025.05.01.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Legolvasottabb cikkek

“Néhány óra múlva egy új világban ér földet.”: Utoljára szólt Sidivel a Tankcsapda
20...

Autó, halál, Behemoth, örök élet, és egy anya szavai - csodálatos este Anneke Van Giersbergennel az A38 hajón
Május 08-án visszatért hozzánk Anneke, egy évvel a Mom Kult buli után. Ezúttal akusztikus műsorral készült...

Gothikus húsvét vasárnap a Barba Negraban
Henrik Freischlader újra az Analóg Music Hallban lépett fel - megnéztük
Svéd- amerikai- olasz metal szeánsz a Dürer Kertben - Eleine koncerten jártunk
Tobias Sammet elvarázsolt kastélyában elveszve - Avantasia koncerten jártunk és imádtuk
Esprit D'Air - Híd a japán és a nyugati hangzásvilág között
beszámolók még