2024. április 24. | szerda | György nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Icethunder
Kapcsolatok
Icethunder
Kapcsolódó események
Metal Ladies Night 2009
[2009. szeptember 19.
szombat 19:00]

Fontos mérföldkőhöz ér az Icethunder

Az Icethunder együttes szeptember 19-én Budapesten a Vörös Yuk nevű helyen zenél. Ismerjük meg a formációt.

 - A zenekar 2005 őszén alakult egy kisebb baráti társaságból. Még abban az évben egy pár dalból álló műsorral december 2-án álltunk színpadra legelőször, ezért ezt tekintjük az Icethunder születésnapjának. A legelső felállásból csak két alapító tag maradt: Schroth Roland és Jenák Ildikó. 2005 novemberében csatlakozott Sághy Éva. 2006 márciusában egy meghallgatás után Sághy Kata lett az új énekes, és nekiálltunk az első demónk elkészítésének - kezdte a bemutatást Jenák Ildikó, énekes-gitáros.

Ezzel a felvétellel kerültek be a 2006-os Rockmaratonra, de a fellépés után két taguktól elbúcsúztak (Bagi Zita – akusztikus gitár és Czukor Beatrix – dob). Nemsokára Valentai Attila ült a dobok mögött.

Nagy bulit csapnak a színpadon

- Ezzel a tagösszetétellel készítettük el második demónkat 2007 nyarán, ezúttal már Friskó ’Fidó’ Péterrel dolgoztunk a felvételeken. Ezek után az ország megnyílni látszott előttünk, és sok helyre hívtak minket, nem csak a megyében. Majd 2008 júniusában ismét tagcserése került sor, Jenák András lett a dobosunk. Augusztusban Kata - hangszálproblémái miatt - kénytelen volt abbahagyni az éneklést. Így átmenetileg Kálmán Kata segítette ki a zenekart, majd 2009 legelejétől már Juhász Gerda állt a mikrofon mögött. De nemrég Gerdától is el kellett búcsúznunk, mert elköltözött, jelenleg Kálmán Kata tölti be újra az énekesi posztot - folytatta.

Így a jelenlegi felállás: Jenák András - dob; Jenák Ildikó - gitár, vokál; Kálmán Kata - ének; Sághy Éva - basszusgitár; Schroth Roland - billentyű.

- Először csak szűkebb hazánkban, Pécsett és Baranyában. Egy idő után kezdtünk messzebbre látni a kis kluboktól, és a kitartó munkának és gyakorlásnak meglett a gyümölcse, távolabbi helyekre is eljutottunk. Jártunk már többek között Budapesten, Győrben, Siófokon, Zalaegerszegen, Balatonfüreden, Debrecenben, Békésen és Medgyesegyházán. Számos országos hírű rendezvényen léptünk fel, a teljesség igénye nélkül megemlítve a budapesti Petőfi Csarnokban megrendezésre kerülő Gothica fesztivált, az Alhana-Tábort, az évente ismétlődő pécsi Rockmaraton fesztivált, motoros találkozókat, de rendszeres fellépői vagyunk a horvátországi Batinán megrendezésre kerülő motoros fesztiválnak és az egyik cég Promóciós Koncertjeinek is – árulta el.

- A kezdeti sikerek után, 2008 nyarán pedig az a megtiszteltetés érte az együttest, hogy a European Start nemzetközi ifjúsági zenei táborban Magyarországot képviselhette. Ugyancsak említésre méltó, hogy 2008 év végén a Folk’n’Roll Tehetségkutató Fesztiválon első helyezést értünk el és egy klipforgatási lehetőséggel gazdagodtunk. Ez alkalomból Fidónál rögzítettük a Láthatatlan angyalt – sok rajongó kedvencét - ahol Gerda hangja hallható még. 2009-ben a Pécsi Majális nagyszínpadán is megmutathattuk tudásunkat olyan nagy zenekarok előtt, mint Charlie és a Bikini.

Négy éve tépik a húrokat

- Egy újabb mérföldkő nekünk ez a szeptember 19.-i fellépés több okból kifolyólag. Egyrészt, mert Budapesten játszhatunk egy jó nevű klubban, reméljük a zenénk tetszeni fog, s talán sikerül szép lassan meghódítani a pesti közönséget is. Másrészt olyan zenekarokkal léphetünk fel, akikre felnézünk, akik példaképeink, s úgy gondoljuk, hogy ez rangot jelent. Végül, de nem utolsósorban említem meg magát a neves rendezvényt, amit a Hammerword név fémjelez, és mi ezen úgy veszünk részt, hogy meghívást kaptunk, erre hihetetlenül büszkék vagyunk. Reméljük, hogy akik eljönnek, és megnéznek bennünket, meghallgatják a zenénket, azok nem fognak csalódni.

Az Icethunder lassan négy éves lesz. Annak idején, amikor még csak tervezték, hogy milyen lesz az együttes, milyen ruhában fogunk színpadra lépni, még nem sejtettük, hogy mennyi munka áll előttük. Elmentek az első próbára, ahol még nem is nagyon tudtak játszani a saját hangszernkön. Hát ezt is meg kellett tanulni. Azóta mindenki - művészeti iskolában, magántanárnál – képezte magát. Az idők alatt össze is csiszolódtak.

- A családjaink ott állnak mögöttük, ők segítenek minket. Nélkülük nem is zenélhetnénk, hiszen ők vittek el minket a zeneiskolába, és finanszírozták a magánórákat. A zenekar tagjai, és a szülők már igazi családdá értek ez alatt a pár év alatt. Mindenki számíthat mindenkire, és egy jól működő rendszert hoztunk létre.

Ebben a szerkezetben mindenkinek megvan a helye. A dalszerzéssel kezdődik minden, Ildikó írja a szövegeket és a dalokat. Ezeket a vázlatokat megkapják a tagok és szépen kidolgozzák a saját szólamukat. A próbateremben összerakják a teljes számokat, kigyakorolják és véglegesítjük őket.

- A gépezet középső eleme a koncertszervezés és fellépés. Jenák Mihály (Ildikó és Andris édesapja) vezeti a managementet, őt keresik meg koncertmeghívásokkal. Miután minden meg van beszélve, nagy bulit csapunk a színpadon. Mi mindent beleadunk, hogy a show tökéletes legyen. Az utolsó láncszem pedig a közönség. Az ő visszajelzésük mutatja nekünk az utat. Persze nem a közönség a döntő tényező a zenei stílus és a színpadi kiállás meghatározásánál, de fontos tudni, hogy mit szeretnek, és fontos a véleményük, hiszen mikor a reflektorfényben állunk, nekik játszunk. Emellett a legfontosabb, hogy mi szeressük azt, amit csinálunk, és ha mi élvezzük, akkor a közönségnek is tetszeni fog a zenénk. Ha nem jön szívből, akkor az már nem az igazi. De mi szeretjük a Thundert, a zenét, a zenénket és a közönségünket. „Két embernek ugyanúgy kell tudni játszani, mint kétezernek.”

Stílusuk meghatározhatatlan

A zenei stílusunkat nehezen lehetne meghatározni, hiszen a klasszikus rockzenei hangzástól a kicsit könnyedebb, és a kicsit keményebb hangzást is magába foglaló zenét játsszuk, megspékelve egy kis vokállal. Ha mégis kategorizálni kellene, akkor a gothic-symphonic beütés mellett a melodic- és power-metál stílus a meghatározó. Találóan epikus heavy metalnak nevezték a zenénket. Tehát saját szerzeményeket játszunk, és kuriózumként vettünk fel két feldolgozást a repertoárunkba, egy Children of Bodom/Ramones, illetve egy Iced Earth számot.

- zene.hu -
 

[2009.09.18.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.19.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
2024.04.07...

Megnéztük a Nyakamon a nászmenet főpróbáját a Tháliában - képekkel
Eugène Labiche...

Árnyékból a fénybe - Beyond the Black - Ankor koncertem jártunk
Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
Megnéztük a Triász együttes koncertjét - képekkel
Lángba borult a Barba Negra a Hooligans koncertjén - fotókkal
beszámolók még