VJ Zola: "Szeretném profi szinten űzni"
A zenetévé népszerű személyisége, ami a fiatalok körében népszerű azzal szinte mindennel foglalkozik A munkája miatt az éjszakai bulikból szinte kihagyhatatlan, van egy zenekara és műsorvezető, nem mellesleg még a szerelemre is van ideje.
- Melyik tevékenységed, amire azt mondod, hogy igazán a tiéd?
- Nyolc éves korom óta zenélek és számomra a zene a fontos inkább. Az, hogy az embernek vannak saját műsorai, az egy dolog. De a zene az mindennél közelebb áll hozzám. Inkább tartom magam zenésznek, vagy énekesnek, mint televíziós személyiségnek. Tőlem a celebhistória távol áll.
- A zenecsatornánál folyamatosan cserélődnek az arcok és te még azért félig kezdő vagy. Van terved arra, meddig szeretnéd a VIVA-t csinálni?
- Jövőre 30 éves leszek, és azt kell mondanom, hogy nem vagyok az a tinédzserideál a mai fiatalok számára. Bár ezt sokan cáfolják, de én ezt nem tartom magam annak. Most három csinálom a televíziózást, abszolút zöldfülű vagyok a szakmában ilyen szempontból, későn kerültem be, sajnos. Szeretném ezt valahogy folytatni. Nem mindenféleképpen vágyom arra, hogy televíziós legyek. Egyedül a VIVA nekem azért jó, mert sokszínű a munka. Sok műsort csinálunk. Tehát van benne showműsor, lásd Szexi vagy nem, van benne zene, van benne popkultúra, van benne mélyinterjú, tehát minden, ami egy műsorhoz kell, és ez engem kielégít.
- A Retro School Band-dal mi újság? Készültek új dalokkal.
- Igen. A tavalyi EFOTT Fesztivál dalunk, a 4 éjen át után hamarosan látható lesz az új dalunk klipje is, amellyel majd megkezdődik az országos promóció is! A zenekar jól áll, köszönöm szépen. Már elkezdődött a főiskolás és egyetemista gólyabál szezon, szóval sok helyen ott leszünk ősszel és télen.
- Kicsit mesélj erről az újdonságról.
- Ezt már régebben írtam, és a zenekarnak annyira megtetszett, hogy azt mondták, hogy ezt mindenképpen csináljuk meg. A címét még nem mondom el, de hasonlóan dinamikus, lendületes nóta, mint a 4 éjen át, talán egy kicsit mélyebb tartalommal. Hasonlóan slágeres, amerikai rockvonalra kell számítani, a klip pedig roppant vicces lesz.
- Miért részesítitek előnyben a feldolgozást? Könnyebb kenyérkereset, mint saját dalokkal befutni, vagy nem volt más választás?
- Szerintem Magyarországon egy kezdő bandának jó bulit csak úgy lehet csinálni, ha feldolgozás számokat játszik, teljesen mindegy, milyen nemzedékből. Alapvetően a zenekar 2003-ban úgy indult, hogy főiskolás partikat adott. Innentől kezdve ez egy bulizenekar. Én később csatlakoztam hozzá. Ilyen slágerekkel bulit csinálni bárhol, bármikor tudunk. 20 évestől kezdve a 60 évesig mindenki megtalálja a saját maga zenéjét. Ha egy zenekar megcsinálja a jó hangulatot, sokkal könnyebb eladni a saját dalokat is onnantól kezdve, ami beleépül a repertoárba. Egy feldolgozás zenekarnak könnyebb elindulnia, ha a zenekart megszeretteti a közönséggel és később a saját számokat azon keresztül „adagolja be” a közönségnek.
- A VIVA műsorvezetői pozíció reklámnak sem rossz.
- Nem rossz.
- A VIVA egyébként is játszaná ezt a dalt?
- Nem, a VIVA nem játssza már ezt a dalt, hiszen aktualitását vesztette, mindenkit kijavítanék. A 4 éjen át című dalunk csak az EFOT idején volt rotációban. Mióta az lecsengett, nem játsszák. Nincs se menedzserünk, se producerünk, sem kiadónk, így mindent önerőből kell megcsinálnunk. Ilyen szempontból, hogy a VIVA mögöttem áll, a zenekar pályafutását közvetlenül nem befolyásolja. Közvetetten igen, mivel ott dolgozom, és sokan úgy ismerik meg a zenekart, hogy „Figyelj már, a srác a színpadon a tévéből! Mit fognak csinálni?”. Ilyen szempontból van egy közvetett promóciója a dolognak, de nem befolyásolja a zenekar működését. Nem azért kapunk felkérést, mert szerepelek a VIVA-n, hanem, mert csináltunk egy bulit és onnan kapunk 3-4 másik meghívást, tehát egy koncert generálja a többi bulit.
-Számomra úgy tűnik, hogy ez neked inkább élvezeti forrás, mint pénzkeresési lehetőség.
- Abszolút.
- El tudod képzelni, hogy ez egy igazi profi zenekar legyen menedzserrel, sajtóssal?
- Semmi akadálya ennek. Ez Magyarországon sokkal nehezebb út, mint bármelyik országban Nyugat-Európában, vagy a tengerentúlon. Nagyon nehéz, a piac telített. Megvan bennünk az a fajta lendület és lelkesedés, hogy ezt csináljuk, bár már nem vagyunk tinédzserek. A 4 éjen át volt arra a bizonyíték, hogy igenis ennek a zenekarnak van legitimitása Magyarországon, én legalábbis úgy érzem. Szeretném ezt profi szinten űzni.
- Befejeződik a koncert, és utána osztogatjátok az autogramokat? Igaz tiniknek szóló dalokat nem nyomtok és az aláíráskérés inkább rájuk jellemző.
- A banda zenéje alapvetően nem a tiniknek szól. A tinédzser korosztály, akik idézőjelesen miattam vannak ott, nyilván szeretik a zenekart. Bár az, hogy nem játszunk tiniknek való zenét, az sem igaz, hiszen vannak mostani számok, amik megtalálhatóak a repertoárunkban. Játszunk Katy Perry-től rockfeldolgozást, tolunk Pinket és nagy klasszikus tinédzserszámokat is. Az, hogy nagy autogramosztás lenne koncert után, az sem jellemző. Egy-két igazi fan megtalál minket, de nem vagyunk az a banda, mint pl: a Hooligans, hogy koncert után órákig ott álltak és aláírást osztogattak. Nyilván nem vagyunk az a kategória, de alapvetően mi is tartjuk a kapcsolatot a közönséggel.
- Bíró -
[2009.11.20.]