2024. április 29. | hétfő | Péter nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Milliók imádják a nap külföldi dalát 17.: neked bejön?
Minden idők 75 legnagyobb slágere - a 31. helyezett
Kapcsolatok
The Beatles
John Lennon
Paul McCartney

Minden idők 75 legnagyobb slágere - a 32. helyezett

A brit szerzői jogvédő hivatal április közepén jelentette be, hogy a Procol Harum ’A Whiter Shade OF Pale’ című dalát választották az elmúlt 75 év legnagyobb slágerének. Megszereztük a teljes listát és dalonként közöljük. Jöjjön a 32. helyezett.

Az összesítés az alapján készült, hogy mely slágerek szóltak a legtöbbet nyilvános helyeken és a médiában 1933 óta. Sorozatunkban egyenként közöljük a lista szereplőit.

32. John Lennon - Imagine

John Ono Lennon a 20. század egyik legnagyobb hatású énekese, zeneszerzője, költője és a The Beatles gitárosa volt.

Az 1960-as évek folyamán Paul McCartneyval való együttműködése komoly hatást gyakorolt a rockzene fejlődésére, a komolyabb és politikai üzenetet hordozó irányba terelve azt.

Mint a Beatles tagja, együttes vezetője, Lennon komoly hatással volt a rock and roll-ra és kibővítette a zenei irányzat határait az 1960-as években. Ennek is köszönhető, hogy őt és szerzőtársát, Paul McCartney-t az elmúlt század legbefolyásosabb zenészei között tartják nyilván. Kettőjük közül Lennont tekintik a jobb szövegírónak és McCartney-t a tehetségesebb zeneszerzőnek. Ez a képlet igaz, hogy nagyon leegyszerűsített, de a megállapításban van némi igazság. Bár a legtöbb dalt Lennon–McCartney-ként jegyzik, ám a Lennon által inspiráltak mélyértelműbb, önelemző és sokszor személyes dolgokkal foglalkozó darabok.

Széles skálán mozogtak az érzelmei

Zenéje hol vidám, hol pedig nagyon komor volt. Dalszövegeiben személyes és karrierjéhez fűződő vágyait, gondolkodásmódját, a hírnév árnyoldalait és az aktuális eseményekről alkotott véleményét fogalmazta meg. McCartneyval sikerült meghonosítania az elektronikus effekteket a rockzenében, lehetővé téve ezzel számtalan zenei stílus kialakulását.

Lennon a televízióban, filmekben (mint az 1964-es Egy nehéz nap éjszakája), sajtótájékoztatókon és interjúkban tanúbizonyságot tett személyiségének lázadó, kritikus oldaláról, gyors észjárásáról és szarkasztikus humoráról. Munkáiban előszeretettel alkalmazta a szándékos megtévesztést. Zenei karrierje mellett békeaktivista, író, színész és festőművész is volt. 1980. december 8-án New Yorkban Mark David Chapman gyilkolta meg.

Az Imagine az egyik leghíresebb dala, amely gyorsan egyfajta béke-himnusszá nőtte ki magát. Énekel benne álmairól, vágyairól, amelyek nem önös érdekekről szólnak, hanem a világ érdekében tett erőfeszítésekről, hogy vajon milyen is lenne, ha nem lenne vagyon és egyenlőségben élhetne mindenki, szeretetben és békében.

Halála után emlékére több neves előadó is elénekelte már ezt a dalt, többek között az később szintén tragikusan fiatalon elhunyt Freddy Mercury is.

A teljes lista ITT érhető el.

 – wikipedia.org.hu alapján: zene.hu –

[2010.01.27.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.19.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Az elveszett fejedelmek visszatértek a Barba Negrába  - ilyen volt a Lord of the Lost koncert
Ápri...

Koncz Zsuzsa 78 évesen is rocksztár Avagy pár gondolat a múlt heti arénás buliról
Egy Koncz...

A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
Megnéztük a Nyakamon a nászmenet főpróbáját a Tháliában - képekkel
Árnyékból a fénybe - Beyond the Black - Ankor koncertem jártunk
Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
beszámolók még