Hanna Hanna: egy nonprofit fesztivál összefogásból
Kolárovóban, magyar nevén Gútán, idén hatodszorra rendezték meg ismét önerőből, baráti összefogással a Hanna-Hanna Art and Gathering fesztivált. Mindezt támogatók, reklámok és a média szennye nélkül.
Nyugalom, béke szigete a vágmenti hanság kis paradicsomában, különböző nemzetek egymással toleranciában. A látogatókat megérkezésükkor érintetlen természet fogadja, és az emberek természetes közvetlensége. A tábor területére belépve visszautazunk az időben egy nomád környezetbe, ahol birkák és lovak mellett elbotorkálva érünk el a sátrakig.
A fesztivált megelőző egy hétben az alkotótáborban volt lehetőség fafaragásra, ólom- és üvegfestésre, agyagozásra, stencilezésre és még sok minden másra is, a workshopokat vezetők segítségével. Ekkor építették fel közösen a közösség ellátására a bambuszkeretes sátrakat, zuhanyzókat, wécéket.
A fesztivál idején öt helyszín közül válogathatott az érdeklődő, más-más zenei stílusokból, közel 200 fellépő zenei palettájáról. A hagyományos értékek közvetítése fontos szempont volt. Délutánonként a „nagyszínpad”-on különböző nemzetek népi hagyományait őrző zenei- és táncprodukciókat szerveztek, majd az éj fátyla alatt reggae, funk, jazz és némi rock áramlott a tábor területén. Külön senkit sem szeretnék kiemelni, maximális odaadással szóltak a koncertek, (Gwerkova, Operentzia, Barcsay Jenő Emlékzenekar, ZAT, Csürrentő, Bélaműhely, Oncarpet, Grabanc, néhány nevet említve) és még sok-sok formáció – egybevetve masszív egység volt minden együttes.
A chill sátorban a legkülönbözőbb érákból fordultak meg zenészek. 3 sátorban volt előtérben az elektronikus zene, láthattunk kézzel készített hangszerekkel fellépőket is. Előadók közül egy kis utóízelítő: Mango, Gearkid, Placid, Fantom Az, Krama, Tigrics, Sirmo, Deepstoned, Ridoo, Butcha Messenjah, Dr. Analog, Vektor, Mondodubz, R2D2, C4, Digitron Soundsystem, és még sokan mások, akik downtempo, trip-hop, hip-hop, techno, house, kísérleti elektronika, chill out és bass műfajokkal szórakoztatták a közönséget, próbáltak talpon maradni fellépés előtt, vagy fellépés után random mocsárjárásra indultak. A vetítés több helyszínt is új köntösbe öltöztetett, a led-es ösvények, led-es frizbik feldobták az amúgy is varázslatos éjszakákat.
A szemetet szelektíven gyűjtötték és a tábor tisztántartása mindenkinek célja volt. A műanyagpoharak helyett 2 euróért zománcbögréket lehetett vásárolni, sörnek, teának vagy levesnek. Így is lehet kímélni a környezetet.
Az árak nagyon korrektek voltak, minden nap lehetőség volt főtt, meleg ételre cirka 2 euróért, langalló (diós-szilvás-szlovák specialité) 60 centért, tea, kávé, gyümölcs, kalács, aki éhes volt kapott ételt valamilyen módon, nem a pénz volt a lényeg...
A Hanna-hanna fesztivál egy értékeket tiszteletben tartó, hagyományokat őrző, különböző kultúrák felé nyitott összejövetel, ahol a legszabadabb szellemben lehet beszélgetni, táncolni, zenét hallgatni vagy éppen a kreativitásunkat kiélni...
-gurdell-
[2010.09.01.]