Lakatos Yvette folytatja, Gusztos Bence befejezte - tömény romantika a Megasztár5-ben
Újabb döntőjéhez érkezett a Megasztár ötödik szériája. Péntek este szerelmes dalokkal állnak a zsűri, no és persze a szavazásra jogosult nézők elé a versenyzők, akik közül ma este megint kiesik valaki. A szabályok értelmében a két legkevesebb szavazatot kapott énekes közül választja ki a négy ítész, kinek kell távoznia, és ezzel búcsút intenie az Év Hangja címnek.
Robbantak a Hangok, ahogy minden hétvégén, ám hétről hétre erősebbek, bombasztikusabbak a versenyzők. Múlt héten a Fivérek zenekartól búcsúztak társaik, akiknek a kis Patai Annával kellett a szakértő zsűritagok elé járulniuk. Eszenyi, Presser, Mester és Friderikusz nem az aznapi produkció alapján döntött: a korábbi adások összteljesítménye alapján juttatták tovább Annácskát.
Patai Anna tehát maradt, és elsőként bizonyíthatott a szerelmes dalok versenyében. Nehéz helyzetben volt a 11 éves kislány, hiszen mint bevallotta, még soha nem volt szerelmes és egyetlen fiú sem tetszett még neki. Csak a család és a Megasztár a fontos számára. Ennek ellenére nem volt rossz a Rómeó és Júlia modern amerikai film változatában sikerre vitt Cardigans sláger. De annyira jó sem, Friderikusz Sándornak ugyanis valami hiányzott. Mester Tamás szerint most jobb volt Anna, mint múlt héten, de ő is elismerte, hogy lehetett volna dinamikusabban énekelni. Presser megvédte a lányt: az az érzelmi töltés hiányzott a dalból, amit te még nem ismerhetsz – mondta értékelésében. Ezt Friderikusz nem értett egyet, mert szerinte egy igazi előadó akárhány éves, elő tudja adni és el tudja játszani adott dalhoz kapcsolódó érzelmeket.
A kanadai lány, Lakatos Yvette már nem érvelhet a korából adódó hiányosságaival egy kevésbé sikerült produkció után, mert ő már 16 éves és bevallotta: volt már szerelmes. Egy valódi kortárs slágert, egy fantasztikusan érzelmes nótát hozott ma este Yvette: Kelly Clarkson Becouse of you című számát. Az előadás előtt azt mondta Yvette, nagyon bele kell élnie magát ebbe a dalba annak ellenére, hogy neki most nincs barátja, és már a régi szerelem sem él benne. Úgy látszik sikerült neki, mert Mester Tamás értetlenségét fejezte ki aziránt, hogy miért kullog a lány mindig a sor végén a szavazatszámlálás után. Ennek ellenére azt tanácsolta magát: ne akarjon mindenkinek megfelelni, mert azt úgysem lehet. Ehelyett adja önmagát, és csináljon mindent úgy, ahogy neki jól esik. Friderikusz szerint ez volt Yvette legerősebb produkciója amivel hogy-hogy nem Mesternek vitatkoznia kellett: ő az átütő erőt hiányolta az előadásból.
Kökény Attila saját bevallása szerint 13 éve szerelmes a felségébe, és mindig neki énekel a döntőkben. Mégis olyan hírek láttak napvilágot, miszerint régebben egyszer megcsalta feleségét, aki azonban megbocsátotta férje hűtlenségét. Azóta szerencsére minden rendben a házaspárnál, így a Love Story örökéletű betétdalát is igazi átéléssel adta elő Attila. Presser Gábor értékelésében azt mondta: van egy olyan érzése, hogy Kökény Attila lesz a következő Zámbó Jimmy. A „király” halálával ugyanis a zenész szerint kihalt egy olyan műfaj, ami kizárólag Magyarországra jellemző. És Attila ezt újraélesztheti. Mester Tamás most sem vitatta Attila tehetségét és képességeit, de azt tanácsolta a négygyermekes apukának, hogy vetkőzze le a vendéglátós stílust, hogy az igazi szabadságot átélve még jobban ki tudja bontakoztatni művész énjét.
Csodaszép Robbie Williams számmal készült a szerelmes dalok estéjére Djordjevic István Giorgio. She’s the one – énekelte Giorgio, aki bevallom őszintén engem idáig nem nagyon hatott meg, sőt kifejezetten nem szerettem hallgatni. Ezt a melódiát azonban mintha neki írták volna. Nem volt művészkedős, nem volt túlfigurázott, ahogy eddig megszokhattuk a sráctól. Mestert és Friderikuszt ez az előadás is megosztotta. Míg Tamás azt mondta, hogy egy zongora mellett vagy egy zenekar élén tudná igazán elképzelni Giorgiot, mert így neki kicsit „uncsi” volt a produkció, Fridinek viszont így volt kerek egész: a kukacoskodó ítész szerint „megszépült” a fiú éneklés közben.
Friderikusz: „nem biztos, hogy jó ennyire megszidni valakit!”
Gusztos Bencét többször érte kritika amiatt, hogy produkciói egysíkúak, kimerítette kereteit, egyszerűen nincs több benne, mint amennyit eddig megmutatott magából. Bence múlt pénteken azt mondta: ez nem igaz és ezt meg is mutatja amikor lírai dalt énekelhet végre. A lehetőség eljött, ahogy a Bon Jovi Always című dala is a Megasztár 5. porondjára került. A 16 éves tinirocker interjújában úgy nyilatkozott: ő bizony szerelmes, és ezt a csodálatosan szép számot barátnőjére gondolva fogja énekelni. Hát… az érzései „átjöttek”, de engem ez sem győzött meg. Presser Gábor szerint zavaróan nyers volt a kezdés, az intonációval is baj volt, de ez írható a fiatal srácokra jellemző mutálás számlájára is. Friderikusz azt hangsúlyozta, hogy ez mindenképpen jobb volt, mint a múlt heti előadása. Elismerte azt is, hogy visszanézve az akkori produkciót arra jutott: nem biztos, hogy jó ennyire megszidni valakit. Ám nem szokott szépelegni, és az őszintesége szerinte hosszú távon többet segít a fiúnak, mint árt.
Közös dallal folytatódott az ötödik Megasztár ötödik döntője: Somebody to Love – énekelte a Queen világslágerét a tehetségkutató legjobb 10 énekese a Megasztár Kórussal, a Vocal Stars-szal karöltve.
Kállay-Saunders Andrást nemrég a nagyváradi Tolvai Renátával hozták „össze” a bulvárlapok, de a kapcsolat tényét mindketten tagadták. Állításuk szerint ők kizárólag barátok. Ennek tükrében nem tudni, hogy András vajon kire gondolva adja elő választott dalát a New-York-i srác. Ő azt állítja: jelenleg nem szerelmes. Napjaink egyik legnagyobb sikere volt a Duffy Mercy-je, és ez most kivételesen nagyon jól állt Andrásnak. Mintha magára talált volna a túl érzelgős, túl „feketés”, számomra egyáltalán nem hiteles stílusok után. Ez a szám ő volt maga. Ezt várta tőle Mester Tamás is, sőt meg is erősítette a véleményem, hogy András bizony magára talált. Ma este először Friderikusz sem vitatkozott Mesterrel. Kijelentette, hogy ezt a fiút az Isten is a színpadra teremtette.
„Így énekelne Ludas Matyi, ha élne…”
A beszámoló a következő oldalon folytatódik.
[2010.10.30.]