Megjelent a TükeZoo első lemeze
Karácsonyra készült el a pécsi csapat első lemeze, amit ingyenesen letölthetővé is tettek.
Pécsi underground lokál-anarcho popduó, amelyet 2008. nyarán alapított Babarci Bulcsú, az az év veszprémi Utcazene Fesztivál győztese, és Restás Gergő ütőhangszeres.
Első bemutatkozásukat szeptember 11-én tartották, három hónappal később az EXIT magazin Webzene rovatában már új magyar kultzenekarként emlegetik őket. Zenéjük mind megszólalásában, mind hangszerelésében különleges: egyedi tervezésű és kivitelezésű preparált kontrabasszus gitár hozza egyszerre a bassszusszólamot és a harmóniát, ütőhangszerekkel kiegészített dobjáték biztosítja a muzsika lüktetését. Mindezt ketten művelik úgy, mintha négytagú zenekar szólalna meg a színpadon.
Dalaik gyakorlatilag barkácsolt popművek, melyekkel a könnyűzenét próbálják kiforgatni és bagatellizálni, kiveséznek es csontig tisztítanak mindenféle stílust (soul, bossa, punk, reggae, funk, manouche, disco, ethno, techno stb.). Dalszövegeik a nagyvilág bizarr, ellentmondásos vagy humoros őrületeit dolgozzák fel múlandó kisvárosi képek keresztmetszetében, gyakran a jó ízlés határaival kacérkodva; a plázacicákat, az emósokat, a myspace-eseket, a vidékieket, a pestieket, a turistákat, a szabadtéren visítozó osztálykirándulókat vagy a sznobokat egyaránt górcső alá véve.
Bár zenéjük alapjában véve klubzene – saját barkácsolt, szedett-vedett technikával járják az ország klubjait – fesztiválokon is szívesen látják őket, így a PEN-en, az ICWIP-en, a Szigeten, az EFOTT-on, a szlovákiai Hanna-Hanna es OpenMind fesztiválokon is képviselték már Pécset.
Játszottak a Dallamos Villamoson, 2010-ben pedig a Quimby országos turnéjára hívta el őket előzenekarnak, ahol számos nagyvárosban "Magyarország legjobb barkácspop-zenekara" címen lettek bemutatva.
"Annak ellenére, hogy a lemez korra, nemre, vallási felekezetre, pénztárcára való tekintet nélkül szabadon letölthető, terjeszthető, meg szeretnénk tartani annak az illózióját, hogy végülis ez egy album. Virtuális album, kézzel nem tapintható, nem olvasható, viszont bemutat, lezár egy korszakot, és remélhetőleg megnyit egy újabbat. Számunkra így egységes, nem akarunk elvenni, sem hozzáadni semmit. Ha lesz rá pénzünk, kiadjuk persze CD-n, de ez egyáltalán nem lényeges. Egy ilyen virtuális album nem létező borítóján is illik feltüntetni azoknak a nevét, akik munkájukkal, támogatásukkal közvetlenül hozzájárultak ahhoz, hogy ez a lemez létrejöhessen."
[2010.12.28.]