2024. november 22. | péntek | Cecília nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Nincs pénzed zenére? Már nem kell lopnod a nótákat! Itt a legális megoldás!
Szerzői jogi reformra van szükség
Milliárdnyi dalt töltöttek le illegálisan a britek
300 ezer zeneszámmal elstartolt a Superbox.hu
Lopni bűn, letölteni nem az
"A szeretet és a fájdalom a vesszőparipám" - interjú Judie Jay-jel

Drága a lemez, inkább letöltjük ingyen!

A 18-64 évesek több mint 90 százaléka nem ítéli el hazánkban az illegális zeneletöltést, elsősorban azért, mert a legális zenéket túl drágának találja – derült ki a KutatóCentrum és a Marketing&Media közös felméréséből.

Az illegális tartalmak terjedése nehéz helyzetbe hozta a zeneipart: a Nemzetközi Hanglemezipari Szövetség (IFPI) adatai szerint ugyanis az online zeneletöltések mintegy 95 százaléka ilyen forrásokból származik. A jelenség hazánkban is virágzik: egy független tanácsadó (Tera) felmérése szerint a szellemi termékekkel foglalkozó iparágak 2015-ig akár 1300 milliárd forint mínuszra is számíthatnak az illegális letöltések miatt.

A KutatóCentrum és a Marketing&Media friss kutatása az illegális zeneletöltéssel kapcsolatos attitűdöket vizsgálta hazánkban, és rámutatott, hogy az internetezők több mint 90 százaléka nem ítéli azt el. „Leginkább a fiatalok körében elfogadott ez a tevékenység: míg a 18-24 éveseknek mindössze 2 százaléka helyteleníti, addig az 55-64 éveseknek már 18 százaléka – emelte ki Sütő Anna, a KutatóCentrum kutatási projekt menedzsere. – Bár valóban magas az illegális zeneletöltés elfogadottsága, a válaszadók közel 20 százaléka szerint legalább a kedvenc előadóinkat támogatni kell azzal, hogy fizetünk a zenéjükért.

Túl drága megvenni

Sokan az árakat okolják az illegális letöltés terjedéséért: a válaszadók 49 százaléka szerint, amíg ilyen drága legálisan beszerezni a zenéket, addig érthető, hogy a felhasználók illegális forrásokat keresnek fel. Leginkább a férfiak és a fiatalabb korosztály gondolja így. A nagy zenei kiadók is felismerték ezt a tendenciát, ezért egyre több olyan szolgáltatás jelenik meg, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók olcsón, de legálisan juthassanak hozzá kedvenc zenéikhez. Hazánkban például áprilisban indult el a Superbox.hu, a Universal Music kiadó kínálatával, amelyen a felhasználók néhány száz forintos havi előfizetésért korlátlanul hallgathatnak zenét.

A megkérdezettek több mint egyharmada ennek ellenére úgy látja, hogy ma már annyian töltenek le illegálisan zenét, hogy ez már visszafordíthatatlan folyamat. További egyharmad pedig úgy vélekedik, hogy a kiadóknak más bevételi források után kellene nézniük, hiszen az illegális letöltés jelenti a jövőt. Leginkább a férfiak (45%) és a 18-24 évesek (48%) gondolják így.

[2011.05.03.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
-Billentyűs zenész [2024.10.28.] apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Hans Zimmer legendás zenéi élőben: Ilyne volt a New Dimension koncert Budapesten
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
beszámolók még