2024. december 22. | vasárnap | Zéno nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Earth Wind & Fire Experience koncert májusban Budapesten - jegyek itt
Ákos az Arénában mutatja be új lemezét - jegyek itt
Hihetetlen! Szabadlábra kerülhet John Lennon gyilkosa
Menekülnek az országból a punk banda aktivistái - videóval
A Zöld Pardonban ünnepel a Compact Disco
Kapcsolatok
Másfél
Chalaban
Peca
Tumba Y Quema
Irie Maffia
Alba Hyseni
Kapcsolódó események
MigroWave Fesztivál 2012
[2012. szeptember 12. - 14. ]

MigroWave Fesztivál az A38 Hajón 

Magyar zenészek és Európán kívüli bevándorló muzsikusok adnak egymásnak randevút az A38 Hajó háromnapos, díjtalanul látogatható fesztiválján. Zene, kiállítás, gasztronómia, három napon át az A38 Hajón: ez a MigroWave Fesztivál és a hozzá csatlakozó, tíznapos VilágBüfé fotókiállítás. 

MigroWave Fesztivál, 1. nap - PECA Zenekar, Chalaban (H/MOR)
2012. szeptember 12., díjtalan!

A PECA szigetén afrikai, latin és balkáni ritmusok mellett bambusz- és PVC-fuvolák, valamint népdalosan egyszerű, felhőtlen dalszövegek dícsérik a pecázós élet örömeit. A zenekar legújabb lemeze Kiráz a hideg címmel 2011 végén jelent meg. A cseppet sem szürke pecás hétköznapokról, horgász-fortélyokról, női szívek ostromáról és háztartási gépszerelésről szóló táncolós-pörgős dalok olyan egzotikus hangszereken szólalnak meg, mint az afrikai talking drum, a karibi timbales, a dél-amerikai maracas vagy a ghánai kpanlogo.

A marokkói zenét játszó Chalaban zenekar Magyarországon alakult, Said Tichiti vezetésével. Jelenleg az egyetlen olyan hazai együttes, amely autentikus arab zenét játszik. Muzsikáját a tradicionális marokkói zenei formák inspirálják, de felfedezhetők más kultúrák modern és népzenéinek nyomai. A Chalaban megalakulása óta nagy hangsúlyt fektetett a különböző stílusok, hangszerek és zenei tudás befogadására.

MigroWave Fesztivál, 2. nap - Irie Maffia Soundsystem feat. MC Kemon (H/GRE), Tumba y Quema (COL/H)
2012. szeptember 13., díjtalan!

A DJ-k és MC-k közreműködésével fellépő, egész estés (akár 5-6 órás) bulikat celebráló Irie Maffia Soundsystem már 2004 óta létezik, gyakorlatilag ebből nőtte ki magát az ország jelenlegi egyik legjobb koncertegyüttese, az Irie Maffia. Eredetileg Dermot, Jumo Daddy, MC Kemon és MC Columbo alkották a csapatot, a két producer-dj kerített aztán maga köré hétpróbás zenészeket, hogy az azóta már hallatlan sikeres élő zenekar is létrejöhessen.

A mostani felállásban az Irie Maffia Soundsystem tagja Dermot és Jumo Daddy mint DJ, állandó MC-tettestársuk, Columbo, valamint ahogy ideje engedi, Sena és Busa is fellép a csapattal. Ezeken a bulikon a közönség főként a 70-80-90-es évek rubadub és régi dancehall zenéire táncolhat, de emellett persze ott sorakoznak a lemeztáskákban a modern reggae és dancehall számok is. A zenei alapokra szövegelnek az mck, szólnak persze eredeti Irie Maffia számok is, közben pedig mindenféle hangulatjavító és információközlő kommenteket is hallhatunk az énekesektől.

Tüzes afro-kolumbiai zene és ritmusok, a rock, a reggae, a hip-hop és az afrobeat lüktetésével. A Tumba y Quema egyéni hangját a Kolumbiában és a karibi térségben élő afrikai diaszpóra különböző zenei stílusai és ritmusvilága határozzák meg, de a rock, a hip-hop, a reggae, az afro-beat és a jazz elemei is belekerülnek az elegybe. David Dely a 2004 óta rendszeresen koncertező Tumba y Quema alapítójaként ismert; a zenekar jellegzetes ismertetőjegyei a modern afro-latin-kolumbiai ritmusok, és az embert azonnal felfrissítő latin tempó.

MigroWave Fesztivál, 3. nap - Másfél feat. Gaja Arutjunján (H/AR), Wattican Punk Ballet (RU/AR), Alba Hyseni Projekt (H/AL)
2012. szeptember 14., díjtalan! 

A Másfélt igazán nem kell bemutatni: Magyarország egyik legnépszerűbb és legstabilabb zenekaráról van szó. Instrumentális muzsikájára a kortárs repetitív zene éppúgy hatott, mint a drum and bass vagy a funky. És emellett táncos groove-ok, metálos zúzások, pszichedélia és rockzene, sodró lendület és átható intenzitás – a Másfél minden egyes koncertje alapvető élmény. A több számban is közreműködő Gaja Arutjunján, Moszkvában élő örmény származású énekesnő. Bátyjával 1999-ben alakította Deti Picasso nevű zenekarát, amely az oroszországi underground rock egyik legígéretesebb együttese. Hol finom, hol brutális, de mindenképp hangsúlyos gitárok, hegedűk, fúvósok, pszichedélikus hangulatok, népzenei alapok jellemzik a Deti Picasso muzsikáját, de mindez szinte csak aláfestés Gaja elképesztően hajlékony és expresszív hangjához. Hol kislányosan incselkedő, hol operai módon szentimentális, hol oroszul, hol angolul, hol örményül énekel, lenyűgözően széles tartományt átfogva. Gaja a kortárs orosz könnyűzene egyik legsokoldalúbb egyénisége, nem véletlen, hogy testvérével önálló projektként létrehozta a köncerten szintén fellépő Wattican Punk Ballet nevű duót is.

A Deti Picasso tagok új zenekara, a Wattican Punk Ballet nevű lehengerlő örmény geg-tánc-punk duó székhelye egyrészt Moszkva és Jereván, másrészt Budapest. Tagságát két testvér alkotja, Karen, a férfi, és Gaja, a nő, vagyis az a két Arutjunján testvér, akik felénk leginkább a legendás örmény pszichedelikus zenekar, a Deti Picasso két oszlopaként vált ismertté. Zenéjükben megannyi különös elem keveredik izgalmas és lenyűgöző egységgé: találunk benne pszichedelikus rockot, táncos punkot, eltorzított és kiforgatott pop hatásokat, valamint színpadi megjelenésükben szinte színházi megoldásokat, húzásokat. Gaya és Karen a duó-formációra szabott zeneszerzési, előadási és kreativitási határait feszegetik. A zenekar bátran és ezer színben vegyíti a nyers erőt, a funky diszkó ritmusokat és a kaukázusi zenei hatásokat egy elképesztő energiájú koncertélménnyé. Szinte minden egyes számban más és más hangszeren játszanak, hol gitáron, hol billentyűs- vagy ütőhangszeren, olykor felvett loopokat, vagy ritmustöredékeket használva fel abból a célból, hogy minél dinamikusabb és sokszínűbb show-t valósítsanak meg.

Az Alba Hyseni Projekt révén hazai zene paletta egy újabb izgalmas jelentkezővel gazdagodott, még akkor is, ha igazából egy albán származású, hét nyelven beszélő hölgyről van szó, aki másfél évtizede él hazánkban. Természetesen nem kezdőről van szó, hiszen Alba Hyseni több zenei produkcióban is részt vett már korábban, többek között az Absolute nevű zenekarban is énekelt, és emellett otthonosan mozog mind a dzsesszben, mind a különböző elektronikus műfajokban, de még a metál sem áll távol tőle (jellegzetes hangja a Sear Bliss új lemezén is hallható). Az énekével Diamanda Galastól Marianne Faithfullon és Laurie Andersonon át a Molokóban elhíresült Róisín Murphyig sok erős akaratú nőt megidéző Alba az A38 meghirdetett koncertjén első szólólemezét, az Inner Missiont mutatja be akusztikus verzióban, melyen sokféle motívum váltja, illetve egészíti ki egymást: van rajta blues, dzsessz, rock, elektronika, és még rengeteg minden más. Az Inner-Mission albumon olyan nevek működtek közre, mint Sena, Bérczesi Róbert, Grencsó István, Hock Ernő stb. – nem csoda, hogy ők is meglehetősen különböző zenei közegekből érkeztek.

[2012.08.28.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
AZONNALI PRIVÁT ONLINE HITELEK szolgáltatás [2024.12.18.]
EXPRESS HITELEK 30 PERCEN BELÜL szolgáltatás [2024.12.16.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Happy metal party az Analog music hallban
Happy Heavy Metal, azaz Freedom Call klub koncert az...

A cselló metal királyai újra elvarázsolták Budapestet - Apocalyptica koncert a Barba Negraban
A...

Phoebe és Jason: Egy elfojtott szerelem története 
Szabó Kimmel Tamás és Hermányi Mariann David Mamet drámájában a Centrálban - képekkel
Melodikus death metal szeánsz a Barba Negraban
Elbúcsúztunk a Sepulturatól  
Az olasz életérzést Budapesten is megmutatta az Il Volo
beszámolók még