Nagy várakozás előzte meg Tabáni István november utolsó, és december első napjaira bejelentett budapesti fellépéseit a „hármas ugrást” (Crazy Mama Pub, Csepeli Királyerdei Művelődési Ház, Csepeli LaGuna Étterem).
A várakozást az is jelezte, hogy a Csepeli Királyerdei Művelődési Házba meghirdetett koncertre már hetekkel a koncert időpontja előtt már a pót-pót székekre eladott jegyek is elkeltek. A közönség mintha érezte volna, hogy a már eddig is népszerű énekes a koncerteken új oldaláról fog bemutatkozni. Nem csalódott!
Lájk, ha szeretsz koncertre járni
Tabáni István, aki nemrég váltott menedzsert, új zenész társakra is talált a közelmúltban. Miután vidéken új zenekarával több helyszínen is fellépett, zenész társait Budapesten, ezeken a fellépéseken mutatta be.
Azt már eddig is tudtuk, hogy István kiválóan énekel Qeen és Máté Péter dalokat, és a lírai dalok előadásával megdobogtatja az emberek szívét. A Crazy Mamában és a Művelődési Házban tartott koncerteken azonban a benne megbúvó dinamikus rock énekest is elővarázsolta. A dalok új, pergősebb hangszerelést kaptak, István és a Zenekar olyan hangulatot varázsolt a színpadra, hogy a közönség gyakorlatilag az egész koncertet végigtapsolta, a Crazy Mamában pedig még táncra is perdült.
A Művelődési Házban csak azért nem tette, mert a zsúfolt nézőtér miatt nem volt rá lehetősége. A Crazy Mamában tartott koncert érdekessége volt, hogy a zenekarban Gerendás Péter fia, Dani dobolt, aki ugyan még csak 15 éves, de egyenrangú partnere volt a felnőtteknek. István ezeken a koncerteken tehetségének egy új, eddiginél magasabb szintjét mutatta meg, pedig már eddig is csodálatosan énekelt.
A gyorsabb dinamikus daloknál (Crazy, Don’t stop me now, Olcsó vigasz, Zene nélkül mit érek én, Long Train Running, Nem lesz már) szinte szárnyalt a színpadon, a közönség nagy meglepetésére többször a levegőbe is „emelkedett”. Nem feledkezett meg azonban a lírai oldaláról sem. A lassúbb számoknál pl. Who Wants to Live Forever (a Hegylakó című film dala), a Hull az elsárgult levél, amelyet egy szál zongora kísérettel adott elő, vagy a Repülj hát, a Ments meg, (ezeknek a számoknak a zenéjét is és a szövegét is ő írta) a hangja a lelkekig hatolt.
Ez a líraisága azután a LaGuna Étteremben még csodálatosabban érvényesült. Az 1968-ban írt, Akkor is lesz nyár, akkor is lesz szerelem című dal István előadásában, nemcsak azoknak a szívét dobogtatta meg, akik ezt a dalt Szécsi Páltól már hallották, hanem azokét is, akik akkor még nem is éltek.
Az Étteremben tartott koncertet az tette különlegessé, hogy néhány dalnál Istvánt Honyecz Ferenc a zenekar basszus gitárosa hárfán kísérte. A hárfa kíséret mellett István érzelem dús hangja a Te vagy minden, a Repülj hát című dalok előadásánál még jobban érvényesült.
Ezeken a koncerteken is megmutatkozott a széles nyilvánosság előtt talán annyira nem, hanem csak a koncertek közönsége előtt ismert tulajdonsága. Megnyerő módon tud kapcsolatot teremteni a közönséggel. A Művelődési Házban a zenekarát a közönség sorai közül mutatta be. A zenekarban billentyűsként Cséry Zoltán, dobosként Kotler Ákos, szólógitárosként Nagy Norbert Nono, basszusgitáron pedig Honyecz Ferenc játszott.
A Művelődési Házban Máté Péter Azért vannak jó barátok című számát, az Étteremben pedig a saját, Nem lesz már című szerzeményét a koncert végén, zenei kíséret nélkül vele együtt énekelte a közönség. A koncertek közben és a végén a közönség szűnni nem akaró tapsa azt bizonyította, hogy az ott lévők, ha már eddig nem voltak azok, valamennyien Tabáni István barátaivá váltak.