2024. november 25. | hétfő | Katalin nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
"Kis lépés ez a YouTube-nak, de hatalmas ugrás nekem!" - interjú a billentyűzet-muzsika feltörekvő csillagával

Újabb babérokra tör a "billentyűzet-muzsika" ifjú titánja

Ripl Károlyt tavaly augusztusban mutattuk be nektek, és azért figyeltünk fel rá, mert a fiatal „zenész” a számítógép billentyűzetén képes úgy muzsikálni, mintha egy zongora billentyűit nyomogatná. Szenvedélyét nem unta meg, sőt, újabb klipet készített!

Karcsi közel egy éve a magyar Himnusz feldolgozásával került látóterünkbe. Pedig soha nem tanult zenélni, a kottát sem ismeri, de legújabb szenvedélyéért azért hajlandó volt „továbbképezni” magát.

A művészetet szubjektív dolognak látja, mint a Zene.hu-nak adott interjúban elmondta, számára olyan dolgot jelent, „ami gyönyörködtet, esetleg még libabőrös is lesz tőle”.

Csatlakozz, ha szeretsz koncertre járni


„A Himnusz ilyen, ez Erkel Ferenc műve. És ennek reprezentálása akár az Esztergomi Bazilika orgonáján, akár egy számítógép billentyűzeten mindenképpen művészetnek mondható” – fogalmazott akkor.

És nyilván hasonlóan hat rá Johann Sebastian Bach D-moll Toccatája is, hiszen legutóbb ennek billentyűzet-átiratát tárta a nyilvánosság elé a legnépszerűbb videómegosztó portál segítségével:

S hogy hogyan jön össze az informatika és a zene? A 21. században erre nem nehéz válaszolni, hiszen ma már szinte minden zenész használ különféle számítógépes effekteket zenéiben, vagy a keverésnél illetve utómunkáknál hívja segítségül a technika ördögét.

Karcsi azonban más. Az ő hangszere nem zongora, dob vagy gitár, az ő hangszere a laptopja. Az egyes zenék billentyűzetre való „lefordításához” pedig különféle programokat használ.

„Szerintem - rajtam kívül - ezt mindenki egy bugyuta kis alkalmazásnak tartja, ami mindössze arra alkalmas, hogy feltelepítsék, nyomogassák másfél-két percet, majd töröljék a számítógépről. De sok idővel és rengeteg munka belefektetésével bebizonyosodik, hogy bizony, válhat ez a program az ember gépének legfontosabb elemévé” – nyilatkozta Ripl Károly.

Libabőrös lesz tőle

Eleinte csak önmaga szórakoztatására használta a különös „hangszert”, majd – mint mondta - mikor a szobája falain kívül, egy házibuliban játszott, rájött, nem is olyan rossz elkápráztatni (sok esetben ledöbbenteni) ezzel az embereket. Új zenei stílus teremtéséhez viszont egymagát kevésnek tartja.

„De azzal, hogy a közelmúltban közzétettem a YouTube-on az első - ha úgy tetszik - klipemet, remélem, kedvet adok a többieknek is. Viszont nem hinném, hogy valaha ezt fogják oktatni a zeneiskolákban” – tette hozzá Karcsi.

-kiko-

 

[2013.07.18.]

Megosztom:

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között szolgáltatás [2024.11.23.]
Súlyos kölcsönök magánszemélyek között szolgáltatás [2024.11.22.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Legolvasottabb cikkek

Megnéztük - szuperhősök és vikingek metal bulija a Barba Negraban
November 03-án két...

Megnéztük az Animal Cannibalst a Zene Házában - képekkel
Élő zenekaros koncertet adott az...

Megnéztük Horváth Tomi Halloween partyját a Barba Negraban
Valóban verhetetlen - Frank Turner visszatért Budapestre!
Álom Színházban jártunk - megnéztük a Dream Theater koncertjét Mike Portnoy visszatérésével
Brit Floyd koncertbeszámoló - Ha nincs ló, tényleg jó a szamár is!
Megnéztük Reviczky Gábor visszatérését a Magyar Színházban
beszámolók még