A Chi legyen Veled!!!
RasterDeutsch Gábor Anorganik néven tűnt fel zenéivel, később azonban előszeretettel öltött további álneveket magára (pl. Gary Blade).
Első száma Sleeper címmel a Future Sound of Budapest 2-n jelent meg, 1998 tavaszán. Ezt követte mindjárt első EP-je is, a Chilly Motive. Ezen a minialbumon szerepelt az a szám is (Sunday Morning) mely később számos nemzetközi válogatáson is helyet kapott. 2000. októberében az Ugarnál jelent meg eddigi egyetlen szerzői albuma, Contrast. A lemezen hallható 13 szám a megjelenés előtti másfél év terméséből válogatott, bemutatván több stílus-beli munkásságát is. Még ebben az évben megalapította barátaival a Subscope Recordings-ot, az első magyar drum and bass kiadót.
Jó néhány válogatáslemezen találkozhattunk a zenéivel és sok remixben is benne volt a keze (Anima, Kispál és a Borz) Élőben is sok helyen hallani Raster&Amb LiveAct-ként legfőképpen breakbeat bulikon bukkan fel.
Fine Cut BodiesA Fine Cut Bodies név mögött egyetlen személy áll: Kevin. Zenei világa a minimál techno-tól a tánczenéken át az experimentál elektronikáig terjed, beleértve a dub, a headz, a broken beat, house, techno, electro, breakbeat...stb irányvonalakat is. Időnként lemezjátszót ragad ilyenkor nagyrészt középtempós tánczenéket (breakbeat, techHouse, stb.) játszik.
Csinált már remixet a Quimbynek, a Chi-n kívül jelent már meg lemeze a svájci és holland kiadóknál is. Első bakelit-megjelenése (Deep Lack Of Balance) a Muzik magazin breakbeat listájának 6. helyén indított, azóta számait olyan nevek pörgették, mint az Orbital, Chris Carter, DJ Filth, a Breakneck, vagy Adam Freeland. A Chi saját klubestjein kívül a magyarországi Cinetrip rendezvények és fesztiválok állandó vendége, de játszott már a berlini Fusion fesztiválon és Zürichben is.
CordA Cord név mögött megbúvó Gál Attila egy zenei általános iskolában 4 évig klarinétozott; ekkor kezdett ismerkedni a hangok természetével. És ahogy az lenni szokott: az elektronikus zenei vizekre evezett. Számítógépen kezdett zenélgetni, főleg finomabb drum'n'bass számokat készített, melyek az internet segítségével kerültek az erre a stílusra fogékony hallgatóság birtokába.
Hamarosan a Subscope címkén meg is jelent egy Chris.su-val közös d'n'b száma a "Mermaid". Hangzásvilágára jellemzőek a kemény basszusok, melyek finom harmóniákkal és delay-ezett dallamok keverednek. Cord a drum and bass mellett nagy figyelmet fordít a lassabb ütemek, így a breakbeat felé is.
Ferocious MulletA londoni duó 2001-ben alakult. A Ferocious Mullet Charlie Norton és Gareth Green duója, akik zeneileg és technikailag is igényes, táncolható produkcióval szerettek volna a közönség elé állni. Zenéjükre jellemzi, hogy több műfajból is merítenek: a kísérletezőbb tánczenéktől a funkosabb, vagy akár pszichedeliával telített darabokig bezárólag. Fontosnak tartják, hogy a zene a láb mellett az agyat is mozgassa.
A duó tagjai már több álnév mögé bújva is dolgoztak együtt, mint például "London Sewer Tour", vagy "Electric Melon". Saját vállakozásuk is van: a Color of Sound, ahol TV-, rádió- és filmprodukciókhoz végeznek audio munkálatokat.
[2007.01.22.]